Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Át lehet jelentkezni félévkor...

Át lehet jelentkezni félévkor másik középiskolába, ha kiderül, hogy mégsem jól választottam nyolcadik után?

Figyelt kérdés
2009. aug. 4. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Régebben lehetett.
2009. aug. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és most lehet??
2009. aug. 4. 09:56
 3/6 anonim válasza:
100%

A magyarka államunknak ezt kötelezően lehetővé kell tennie. Természetesen nem szívesen veszik az iskolák, de mint pályaválasztási tanácsadó ajánlom neked, hogy futva közelítsd meg az új iskolát ami tényleg tetszik és tényleg vállalj be minden kritériumot amit az átvételhez ők elvárnak.


Sokat számít milyen az átlagot, mik a továbbtanulási céljaid és sajnos bizonyos iskolák esetében a vagyoni háttér is fontos lett.


Nagy a valószínűsége, hogy becsúszhatsz még a rajtnál, ezért mindenféleképpen kérjetek időpontot az igazgatótól. Mindkettőtől.. mert tudnia kell a küldő iskolának is, hogy miért szeretnél elmenni. Ha ezt sértődés nélkül tudod elmondani és érett fejjel, lehet tud is segíteni.


Sok sikert!

2009. aug. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,mgnyugtattál. Mindenképen elkezdem azt a középsulit, ahova felvettek, csak félek, hogy a kolit nem bírom. Ezért kérdeztem, mert ha nem bírom, akkor átmennék egy városunkban lévő suliba. Elfogadják esetleg azt az indokot, hogy nem bírtam a kolit?
2009. aug. 4. 10:19
 5/6 anonim válasza:
100%

Szerintem ne félj semmitől:-) A koli jó buli! Ahány kolist isemerek mind ezt mondja, esetleg a kaját keveselli:-) Egyik se jönne vissza semmi pénzért. Ha bírsz egy kicsit másokhoz alkalmazkodni, semmi gond nem lesz.A legnagyobb mókákban a kolisok vannak benne. Buli+tanulás egyaránt van.

Az átiratkozással se lesz gond, az én osztályomban egy csomó ilyen van(egy sem a koli miatt;inkápp vacak volt a suli...)

Ha tetszik majd a suli, szerintem nem lesz gond a kolival. Egyébként érthető a félelmed még,ami az első nap után(ha nincs sok szívatás ami egy kicsit nehezít a helyzeten) biztos elpárolog:-) Ha mégsem az átíratkozással sem lesz gond:-)

2009. aug. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nagyon megnyugtató válasz volt! Remélem igazad lesz! További szép napot!
2009. aug. 4. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!