Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan, aki autodidakta...

Van itt olyan, aki autodidakta módon tanul valamit, pl. idegen nyelvet, honlapkészítést, biológiát?

Figyelt kérdés

Mit tanulsz?

Mi a célod vele?

Naponta mennyi időt foglalkozol vele?

Melyik korosztályba tartozol?


Egyéb infó mindezzel kapcsolatban?


2012. okt. 16. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én így tanultam/tanulok németet, régebben honlapkészítést, matematikának olyan területeit amit vagy nem vagy csak felszínesen tanultunk nemrég mélyedtem bele az autószerelésbe. Talán nem maradt ki semmi. Német azért kell, mert van hogy német nyelvterületen van beugrós munkám (Ausztria, Németország) és nem mindig tudom mindenkivel megértetni magam angolul. Weblapkészítést (minden betűt én írok be, nem készítő programokkal dolgozom) azért hogy ne kelljen kiadnom egy rakás pénzt azért hogy valaki egy honlapot készítsen nekem valami sablonnal. Az autószerelés extrán érdekel, de szerintem soha nem dolgozhattam volna autószerelőként, plusz nem tetszik amikor egy 500 Ft-os hibánál meg akarják magyarázni, hogy az 30.000 Ft-ba kerül. A matek meg egyszerűen érdekel, annó nem volt lehetőségem ezzel továbbtanulni. Nincs konkrétum, hogy mennyi időt töltök ezekkel, van hogy 5 perc, van hogy 3 óra attól függ épp milyen kedvem van és mennyi időm aznap. 30 éves nő vagyok.
2012. okt. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Hol, hogyan lehet igy tanulni?
2012. okt. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Első hozzászóló vagyok. Nagyon egyszerű. Van egy (vagy több dolog) ami nagyon érdekel. Veszel könyveket, kutatsz az interneten, érdeklődsz fórumokon, stb. Senki nem kényszerít rá, neked az a célod hogy megtudd (mint valami nyomozó) és minden úton-módon utánajársz egy megválaszolatlan kérdésnek. Nem azért kutakodsz, mert ez a házi feladat, így nem linkeskeded el mert nem kötelező. Ha valami már úgy érzed, hogy ok, akkor gyakorlod, próbálkozol amíg nem lesz még több pozitív eredménye.
2012. okt. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*valamiről
2012. okt. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Várom még mások tapasztalatát is!


Az autodidakta módszer azt jelenti, hogy egyedül, önállóan (kutatva, utánajárva) szerzel ismeretet, gyakorlatot egy adott témában, tárgyban.

2012. okt. 17. 12:42
 6/8 anonim ***** válasza:

Én német nyelvet tanulok.

Nem akarok már nyelvvizsgázni, a munkakörömhöz sincs rá szükség, csak a saját szórakozásomra tanulom, ezért sokkal jobban haladok, mintha parancsszóra tanulnám.

Itt az interneten keresek hozzá anyagokat, találtam több letölthető könyvet is, gyakorlatokat, feladatokat, amelyek előbbre visznek a nyelv tanulásában.

Amikor már úgy érzem, hogy haladtam valamelyest, akkor megkeresek egy-két tesztet, ebből is több fajtát lehet itt találni, kitöltöm őket, és amit nem tudtam, azt újra átnézem.

Egy ingyenes nyelvoktató oldalon folyamatosan tanulok, kérdéseket tehetek fel a tanulói fórumon, a válaszokat email-ben kapom.


Amióta itt vagyok fent ezen az oldalon, már majdnem az összes kötelező olvasmányt kiolvastam, hogy az itt feltett kérdésekre válaszolni tudjak.

Az idegen nyelv tanulására minden nap szakítok minimum fél órát, néha többet is.


50 éves nő.

2012. okt. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6. válaszoló!


Ez igen! Minden elismerésem! Nekem a német nyelv nem éppen a szívem csücske, de egy másik (francia) igen. Azt tervezem elkezdeni itthon, egyedül.


Köszönöm a választ, és várok még továbbiakat is!

Kitartást kívánok!

2012. okt. 19. 10:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm, kedves kérdező!

Nem tudom, hogy miért szeretem a németet, de elkezdtem mellette az angolt is tanulni, nehezebbnek találtam, mint a német nyelvet.

Nem azért, mert annyira hasonló a nyelvtani felépítésük, hanem inkább azért, mert az angolban nem találok olyan logikai összefüggéseket a nyelvtani szabályok között, mint a németben.

Sokszor az zavar meg, hogy az angolban nincs névelő és sokáig nagy betűvel írtam a főneveket.

Pl. in dem Zimmer a szobában

in room


Sokan mondják, hogy autodidakta módon nem lehet megtanulni egy nyelvet. Ezt nem tudom, mert még nem tanulom egyiket sem olyan régóta. De most már annyi mindent lehet itt találni az interneten, hogy ha valaki komolyan elhatározza, hogy magától akar megtanulni, akkor biztosan sikerülni is fog.

/Persze, csak akkor, ha nem nyelvvizsga a cél, mert akkor azért tanári segítség is kell./

Csak legyen egy konkrét célja, ami motiválja őt. Ez lesz az ő hajtóereje, ami előre fogja vinni az idegen nyelv megismerésében.

Kedves kérdező!

Gondolom, ez a kérdés azért lett ide kiírva, hogy tisztán lásd, hányan és milyen sikerrel tanulnak idegen nyelvet.

Hidd el, hogy az én korosztályom és az idősebbek is nagy kedvvel tanulják az angol és német nyelveket az interneten keresztül, és örülnek a legkisebb sikernek is.

Sokuknak - mint ahogy nekem - is külföldön élnek a gyermekeik. Ezért akarják megtanulni a nyelvet, hogy egy kicsit többnek érezzék magukat. Egy idegen nyelv tanulásakor új világ nyílik meg az ember előtt, megismer más népeket, más népek kultúráját, szokásait.

Ezért én bátran merem neked ajánlani, hogy állj neki a francia nyelv tanulásának. Mit veszítesz vele? Semmit. Csak nyerhetsz.

Fontos, hogy ha elkezded, minden nap szakíts rá minimum fél órát.

Nekem az vált be, hogy egy-egy feladatot addig gyakorlok, amíg már teljesen hibátlanul meg tudom oldani.

Új szavakat pedig úgy tanulok, hogy van egy füzetem, amibe leírom az új szót, és megpróbálok vele különböző mondatokat szerkeszteni.

Mondjuk, ha tanulom az asztal szót, akkor így memorizálom:

the table

The table is big.

The table is a szobában.

Tehát, ha nem tudok még egy kifejezést, leírom magyarul.

A következő lépés úgyis az lesz, hogy megkeresem a szobában angol fordítását, és a következő mondat már így hangzik:

The table is in the room.

Vagyis az asztallal együtt már megtanultam azt a kifejezést is, hogy "a szobában".

Biztos, hogy a franciával kapcsolatosan is lehet találni anyagokat az interneten.


6. voltam.

Üdv. Ági

2012. okt. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!