Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki autodidakta módon tanul...

Aki autodidakta módon tanul idegen nyelven, hogyan teszi?

Figyelt kérdés

Hetente, naponta mennyi időt töltesz a tanulással és miket használsz hozzá? Film, könyv, weboldal...


Angolból a szakmai középfok a célom, már tanultam suliban is régebben, de most nincs időm tanfolyamra járni. Kb. középfok előtt lehet a tudásom.

Szerintetek mennyi idő kellene, hogy elérjem a fent írt szintet?


2010. ápr. 5. 13:52
 1/4 A kérdező kommentje:

Naponta mennyi szót tanulsz meg?

Ha leckket tanulsz, 1 leckére mennyi időt szánsz?

2010. ápr. 5. 14:31
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt mondják, hogy egy átlagember tíz új szót meg tud jegyezni egy nap.

Elég rosszul maradnak meg bennem a szavak, úgyhogy egy idő után átálltam a szótárfüzet szervezett forgatására. A szótárfüzetet részekre osztom, és sorra végigfutom az egyes részeket. A szervezésnek az is része, hogy a szavakat nem abban a sorrendben olvasom fel, amilyen sorrendben vannak, hanem valamilyen szabály szerint végigmegyek az adott hosszú permutációkon. Úgy néz ki, mintha verset olvasnék a buszon, villamoson, vonaton, pedig csak darálok.

Akkora részeket vegyél át, amekkorákat fel tudsz dolgozni! Nem véletlenül akkora anyagrész egy lecke, amekkora.

2010. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A filmeket leginkább a beszédértés fejlesztésére használom.
2010. ápr. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én úgy kezdtem, hogy bemagoltam kb. 500 szót, ekkor már volt mozgásterem ahhoz, hogy elkezdjek olvasgatni. Menet közben felszedtem a többi szót, közben szereztem egy nyelvtankönyvet is, aztán elkezdtem rádiót hallgatni, később filmet nézni. Ezt persze csak nagyon egyszerű nyelvekkel lehet megcsinálni (esetemben a spanyollal).


Angolból 0-ról középfokig 500 munkaóra eljtuni, tehát 100-200 óra nagyságrendre tippelnék, bár a "középfok előtt" elég tág fogalom :)

2010. ápr. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!