Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tanult már valaki közületek...

Tanult már valaki közületek autodidakta módon idegen nyelvet? (Részletek lentebb)

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor a következőkre lennék kíváncsi:

- milyen nyelvet tanultál/tanulsz így

- milyen szintről indultál és mennyi idő alatt értél el X szintig? (x = ahol most tartasz)

- milyen módszerekkel tanulod a szókincset és a nyelvtant? (milyen könyvet, stb. használsz?)

- milyen célból kezdted el tanulni a nyelvet?

- tanultál előtte másik idegen nyelvet - ha igen, mit?


Még lehet hogy jut eszembe több kérdés is, azokat majd kommentben írom le.


A komoly válaszokat előre is köszönöm!


2009. okt. 14. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

-eszperantót

- kezdő szintről a középfopkig

- témakörönként, ahogy a Szilvási László: Sikeresen a középfokú eszperantó nyelvvizsgáig könyvében benne van.

- kellett a plusz pont

- aha, angolul, abból van felsőfokúm, de a franciából tuti nem lett volna semmim, ezért csináltam meg

2009. okt. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

a spanyolt tanulom otthon.

júniusban kezdtem el tanulni,csak pár szót tudtam, szóval igazából semmit, és 1-2 hónap múlva megyek alapfokú nyelvvizsgára.

egy könyvből kezdtem el: Tanuljunk könnyen,gyorsan spanyolul(dr. király Rudolf) meg egy autodidakta tanulási módszerrel tanulom most, az a neve, hogy kreatív nyelvtanulás. sztem mindekettő ugyanolyan jó, van benne nyelvtan, szókincs, bár a kreatívoshoz van cd a kiejtéshez(az jóval drágább de le is töltheted :))

igazából különös célom nem volt vele, csak sztem nagyon szép a spanyol,és azért kezdtem el. és angol és németet tanultam előtte, meg most is.

2009. okt. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Japánt 1-2 évig... de abbahagytam... segítség nélkül túl nehéz volt, nem tudtam rendszerezni a tanultakat. :(

De most oroszt tanulok egyedül, ezt már lassan 3 éve. Ahhoz képest, h egyedül tanulom, nagyon jól megy. Meg persze sokat beszélek anyanyelvűekkel is. Ez is sokat számít. Egy alapfokút már biztosan meg tudnék csinálni.

A japánt majd főiskola előtt szeretném folytatni, és főiskolán pedig elkezdeni a spanyolt v. a latint.

És persze most a középiskolában angolt és németet tanulok. Egyenlőre csak az utóbbi 2-ből szeretnék 1-1 középfokút.

Sok sikert!

U.I.: Rohadt nagy sikerélmény, ha meg tudod magaddal értetni az adott nylevtani rész, vagy össze tudsz rakni önállóan egy értelmes mondatot!! ;)

2009. okt. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen olaszt és finnt de az olaszt könnyebbnek találom, és jobban is megy,így arról irnék: még egy hónapja kezdtem el önmagamtól tanulni, neten illetve ezekkel a könyvekkel foglalkozom:

dr király rudolf : tanuljunk könnyen gyorsan olaszul!

I primi due passi Olasz nyelvkönyv tk és mf

olasz kisokos

teach yourself italian


és megvan még 1000 domande 1000 risposte

olasz tesztek társalgási témakörök szerint


egyébként tanultam általánosban is olaszt aztán nem,és most magamtól újra, magát a nyelvet mindig is nagyon szerettem, gyönyörű,és a kultúra,az ország stb is.

Angolul és németül már jól tudok.

2010. júl. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!