Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Autodidakta módon hogyan...

Autodidakta módon hogyan tudok idegen nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés
Angolul, franciául és spanyolul tanulok tanároknál és autodidakta módon el szeretnék kezdeni egy 4. nyelvet. Vagy a németet vagy az olaszt. Ti melyiket javasoljátok? És milyen módszert, könyveket? (szótárt ne írjatok, az evidens)
2010. nov. 30. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak főleg angol nyelvű oldalak, amik németül vagy spanyolul vagy olaszul vagy oroszul tudnak tanítani. Jó a nyelvtani rész is, sokon van felolvasó is a kiejtéshez.
2010. nov. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem az olasz lenne a legegyszerűbb, mert az hasonlít eléggé a spanyolra és a franciára. viszont a német az egy hasznosabb nyelv...

könyvet sajnos nem tudok ajánlani, mert én is spanyol, angolt és franciát tanultam/tanulok, a másik két nyelvvel csak barátkoztam, nem ismerem a könyveket.

2010. nov. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából az olasz felé hajolok. Én a Giro d'italiano-ra gondoltam vagy a Progetto Italiano-ra.
2010. nov. 30. 22:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a német lenne a leghasznosabb, viszont nem egy egyszerű nyelv, sokminden van, amit - SZERINTEM - nehéz volna tanár nélkül megtanulni.
2010. nov. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
igen, ezért hajlok az olasz felé, mert a spanyol miatt kicsit talán könnyebb lenne. :) (vagy pont nehezebb, mert hasonlítanak:D)
2010. nov. 30. 22:26
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kicsit lenne könnyebb ;)


harmadik

2010. nov. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de szerintetek nem hülyeség, hogy magamtól akarom tanulni? már két esetről is hallottam, hogy valaki magától tanult meg olaszul középfokon, valaki más meg alapfokon. (ismerőseim ismerik őket, szóval nem neten olvastam)
2010. nov. 30. 22:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Dehogy hülyeség, ha tetszik, szereted, akkor tanulj, csak hasznodra válhat, persze attól függ, mennyire megy a többi nyelv, mert azért már három is elég sok...
2010. nov. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

tessék: interaktív nyelvtan folyam olaszra:

[link]


Német nyelvtanuláshoz a Ping-Pong köteteket ajánlom.

Elég alaposan lehet belőle tanulni.

2010. dec. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!