Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakok vannak a Ferencz...

Milyen szakok vannak a Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakközépiskolában (Miskolc)?

Figyelt kérdés

#Miskolc #Ferenczi Eü.
2012. okt. 17. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Oda jelentkeztem tavaly :D

Először csak Pszihológiai és Egészségügyi.

Az után lehet választani.

Pl: pszihológia:

tanár,óvónő,pszihológus,pszihiáter,ilyenek.

az egészségügyi pedig kapsz egy nővérke szakmát,v ápoló és azután menned kell Okj-ra v egyetemre. attól függ mi akarsz lenni:) most felvételizel?

2012. okt. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen majd novemberbe megyek nyílt napra
2012. okt. 17. 20:26
 3/4 anonim ***** válasza:

Ferenczis vagyok, hadd válaszoljak én, mert az első orbitális hülyeséget mondott.


Azt nem tudom, hogy szakmás leszel-e vbagy középiskolás, de gyanítom, hogy utóbbi. Ezesetben 2 "szakra" tufsz jelentkezni.

-Pedagógia

-Humán


A ped.--ről nem tudok neked sokat mondani, mert én humános vagyok. Annyit tudok, hogy járnak oviba, bölcsibe gyakorlatra.


A humánon első két évben semmi extra. Lesz ön-és társismeret, kommunikáció, meg töltelék tantárgyak.

11.től lesz olyan, hogy állapot megfigyelés, pszichológia, gondozástan stb.

12.-től anatómia, kórtan, kicsit komolyabb dolgok.


Érettségizned kell, de nem kapsz szakmát. Illetve nem tudom, hogy hogyan módosították a törvényeket. Lehet, hogy te már fogsz szakmát kapni az érettségi mellé, én még csak sima érettségit. Ha kapsz, akkor általános asszisztens vagy ápoló.


A pszichológust, a pszichiátert ne keverjük már a középiskolával, mert egyetemen oktatják ezeket. Tanárt vagy óvónőt emg fősulin...


Persze vannak is szakmák, ahol érettségi után tudsz maradni. pl.: gyógymasszőr, mentőápoló, ápoló, radiológus stb.

2012. okt. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2012. okt. 25. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!