Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ápolónőnek tanulok, idén...

Ápolónőnek tanulok, idén végzek. Mivel nem főiskolára járok, hanem érettségi utáni emelt szintű képzésre ez nekem így E kategóriás szakápolói végzettséget ad. A későbbiekben szeretnék mentőtiszti karra menni és plusz pontot ad ez nekem?

Figyelt kérdés
Milyen féltételek vannak ott? Mert nézegettem én de ilyen általános információn és ponthatárokon kívűl nem találtam semmit, ami jó kiindulási alap lenne. Tudnátok nekem információt adni még is mire számítsak ott? 20/L
2012. okt. 20. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugye tudod, hogy mentőtisztként felkopik az állad, akárcsak ápolónőként? Szegény mentők másod-, harmadállásokat vállalnak, hogy valahogy megéljenek, fáradtan mennek munkába, pedig sok múlik az éberségükön: a legfontosabb, legszentebb munkát végzik: a MI életünket mentik meg.


Ha aranybányát örököltél a szüleidtől, és igazából dolgoznod sem kell, akkor hajrá, de ha munkából kell élned, akkor informálódj egy kicsit... Menj el egy mentőállomásra, beszélgess mentőkkel, milyen az életük, hogy látják a helyzetet, milyen a fizu a különböző fokozatokon. Mondd meg, hogy erre készülsz, és szeretnéd tudni, mire számíts. Ha nem rohannak éppen esethez, szívesen fognak beszélgetni Veled.

2012. nov. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia,

igen tisztába vagyok vele,hogy ápolói fizetésből nem lehet meggazdagodni. De nagyon szeretem ezt csinálni. A szüleimtől illetve csak édesapámtól,mert anyám nem él velünk, pár jó szón meg egy ölelésen kivűl nem kapok semmit, de nem is várok el mást. Így is hálás vagyok érte,hogy felnevelt és,hogy iskolába járatott, ruháztatott..stb. Érdekelne a mentőzés, de egyenlőre az anyagi helyzetem nem engedi meg, hogy egyből tovább tanulhassak...mindegy majd lesz valahogy...

Azért köszönöm a választ :)

2013. febr. 9. 13:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor járna pluszpont, ha a mentő ápolóit végezted

volna

2017. jún. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs, melyik suliba jártál?
2017. jún. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!