Ha nem az angol az első nyelvem, attól függetlenül választhatom később az anglisztika szakot?

Figyelt kérdés

Tizedikes vagyok, heti öt órában németet tanulok, három órában pedig angolt. (Mindkettőt tanultam már korábban az általános iskolában, így elég jól mennek.) Az angolt mindig is jobban szerettem a németnél, de sajnos nem választhattam fő nyelvnek, és érettségiznem is németből kell majd. De én anglisztika szakra szeretnék majd a későbbiekben menni; a kérdésem az, hogy ez lehetséges-e? Kell a felvételihez érettségi angolból, vagy nyelvvizsga? Vagy úgy általában, mi kell egy ilyen felvételihez?


Köszönöm a válaszokat előre is! :)


2012. okt. 20. 18:00
 1/4 anonim válasza:
persze, hogy mehetsz csak egy emelt angol érettségit kell tenned. ez követelmény. valószínűleg az elején nehéz lesz azért, ha eddig neme z volt a fő nyelved.
2012. okt. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. okt. 21. 13:56
 3/4 anonim ***** válasza:
megcsinálható simán, én német kéttan szakos voltam és most anglisztikára járok. csak kell egy jó tanár, aki felkészít az emeltre, 80% alatti emelttel nem fogsz államira bekerülni, de nem olyan nehéz az :)
2012. okt. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
persze, hogy mehetsz, ha jó vagy angolból. :) csak írd meg jól az emelt érettségit... én is anglisztikán végeztem az ELTE-n, pont ezért még szeretném hozzáfűzni, hogy jól gondold meg, hogy biztos ezt akarod-e tanulni és mik a konkrét terveid, mi az, amit tényleg nagyon szeretnél csinálni. Mert ha csak azért mész angolra, mert nagyon szereted a nyelvet, az nem lesz jó. Inkább legyen egy szakmád, érts valamihez és mellette beszélj két nyelven, ezzel sokkal többet érsz el mintha csak angolul tudnál.. egy évfolyamon majdnem 400-an vannak, plusz minorosok, plusz minden btk-n van anglisztika.. szóval, alaposan gondold át. Nem akarlak megijeszteni, csak ügyesen az életben! :)
2012. okt. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!