Hogy lehet belőlem tanár?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen angol és magyar irodalom és nyelvtan szakos tanár szeretnék lenni, gimnáziumban szeretnék majd tanítani. Még nincs érettségim. Két évem van hátra, de semmiről nem tájékoztatnak minket. Amikor valamit kérdezek, mindenki csak annyit mond, hogy felvi.hu holott én azon az oldalon egyáltalán nem tudok kiigazodni. Viszont a kérdésem. Melyik egyetemet ajánlanátok? Illetve mik a kötlezettségek érettségivel kapcsolatban. Konkrétan a teljesítményre gondolok (magyar emelt, angol emelt, minimum 5-ös osztályzattal lehet csak valakiből tanár, vagy a 4-est is felveszik egyetemre?) másból mennyire kellene jól teljesítenem? Nagyon be vagyok rezelve. Hogy folynak ezek a képések egyetemen? Mi az amit szükséges, hogy elvégezzek? Előre is köszönöm a válaszotokat.

2012. nov. 17. 21:28
 1/5 Sidel ***** válasza:

Szerintem alaposan gondold át ezt a dolgot. Lehet, hogy szeretnél fiatalokkal foglalkozni, de azt is mérlegelned kell, hogy mennyi fizetést és megbecsülést kapsz mindezért és mennyi munkát fogsz beleáldozni. A folyamatos órákra készülés, dolgozatok írása, javítása és a rosszabb osztályok is alaposan megviselik az embert.

Amúgy tényleg felvi.hu:

[link]


Itt találsz a szakokról leírást, fizetésről is írnak, munkalehetőségről és minden egyébről, köztük arról is, hogy melyik egyetem indít képzést az adott szakon.

2012. nov. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most változtatják meg a tanárképzést, állítólag csak januárban a kiegészítő felvételi kötetben lesznek benne a tanári szakok, akkor nézd majd meg, hogy mik a követelmények. Most megint lesz majd általános és középiskolai tanár szak külön. Ha gimnáziumban akarsz tanítani, akkor a középiskolai tanárira menj. Egyetemek közül ELTE, Debreceni Egyetem, Szegedi Egyetem, amik erősek tanár szakokon is. Ha könnyebbre gondoltál, akkor pl. Miskolci Egyetem, de az se könnyű, mert mindenhol tanulni kell. Mindkét szakon nagyon sokat kell tanulni, olvasni az egyetemen, angol szakon angolul folyik a képzés, nem fognak magyarul hozzád szólni se, magyarból pedig hatalmas mennyiségű az anyag, mert két részből áll, irodalomból és nyelvészetből.

Én ajánlom neked, hogy nézd meg a tanárképző főiskolákat is, ott is vannak egyetemi szakok most is, szerintem lesz az új fajta középiskolai tanárképzés azokon is. Ezek közül Eszterházy Egerben, Nyíregyházi Főiskola, vagy a szombathelyi.

2012. nov. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is anglisztika vagy magyar szakot kell megjelölnöd, ahová ha felvettek, akkor a a szak tárgyai mellett a másik tárgy minoros tárgyait kell hozzá elvégezni, plusz még néhány pedagógiai-pszichológiai tárgyakat. Ez a BA, jó esetben 3 év. Ezt elvégezve felvételizel MA-ra, ahol már konkrétan a tanári dolgokat fogod elvégezni, ez még 2 év. + 1 év hospitálás.

Én tanárin vagyok most a Pázmányon, amit ajánlok neked is! Ha van kérdésed, szívesen válaszolok!

2012. nov. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, előző vagyok, nem olvastam el elég figyelmesen a írásodat. Ha még két éved van hátra, akkor lehet, hogy kb. el is felejtheted, amit írtam, mert át fogják szervezni a tanárképzést, visszaáll a régi rendszer, amiben nincs külön BA + MA, hanem egyben van az 5 év. De ennek a szervezése még folyamatban.

Amúgy elég kevesen jönnek tanárira, nem hiszem hogy olyan durva pontszámok lesznek majd a felvételiken.

2012. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem tök jó dolog lehet tanárnak lenni. Nem kell készülnöd minden órára, ugyan.. Tudni fogsz már mindent. Elég egyszer megtanulnod, aztán életed végéig menni fog. Ha meg rossz osztályba kerülsz, megszívatod őket és csókolom. Had lássák kivel is van dolguk. Ennyire egyszerű. Aztán, hogy mit gondolnak rólad?! Ne érdekeljen. Ha meg épp nem rosszak, lehetsz velük rendes is, majd változik a véleményük utána rólad, pozitívan :)
2012. nov. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!