Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Msc-re szeretnék jelentkezni...

Msc-re szeretnék jelentkezni jövőre, most járok az 5. félévnél és az alapképzés 7 féléves. Hogy zajlik a felvételi eljárás?

Figyelt kérdés

Szóval a következő dolog érdekelne:

Jövőre ha minden jól megy végzek. Ugyebár a végzősöknek a szorgalmi időszak és a vizsgaidőszak november végéig illetve december elejéig tart. Utána következnek a záróvizsgák. Idén január 24-ig tart a záróvizsga időszak, rá egy hétre diplomaátadó ünnepség.


Ezzel szemben az Msc felvételi eljárás határidejei a következők:

Jelentkezési határidő: nov. 15

Módosítások, dokumentummásolatok benyújtásának végső határideje: január 10.

Ponthatárok, a felvételi eredmények várható kihirdetése: január 24.


Szóval most nyilván úgy jelentkeznék, hogy még nincs meg biztosra a diplomám. Meg alapból a dokumentumok beadási határideje sem stimmelne, mert nem tudnám azt sem leadni.


Akkor most ez hogy zajlik ilyenkor???? Mert gondolom azért nem úgy van az, hogy ne tudjak félév kihagyás nélkül, azonnal kezdeni...

Légyszi olyan írjon akit felvettek már msc-re, vagy aki most felvételizik.


2012. nov. 20. 22:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Rendesen jelentkezned kell, amikor a felvin a határidő van, illetve jelezni kell a sulidnál, hogy ez a helyzet, tovább szeretnél tanulni.


Tesóméknál (BGF) tartottak előrehozott államvizsgát december 19-én (ott is jan 24-én van a rendes, de az már késő, ha január 24-én záróvizsgázol akkor nem tudsz továbbtanulni abban a félévben).


Nálunk a BME-n jó fejek, és január 10-e előtt vannak a bsc-s záróvizsgák, így csak egy kérvényt kellett kitölteni, hogy adjanak igazolást a diplomáról, és azt kellett 10-e előtt feltölteni a felvire.

2013. jan. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2013. jan. 11. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!