Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha most fejezem be az alapképz...

Ha most fejezem be az alapképzést, és felvesznek az állami ösztöndíjas mesterre, mennyi időre fog szólni a hallgatói szerződésem?

Figyelt kérdés
Beleszámít-e a remélhetőleg addigra megszerzett alapképzés ideje is, vagy csak a mesteré?
2012. jan. 30. 21:16
 1/2 haggyámán ***** válasza:

12 támogatott féléved van(ha jól tudom, és ezen nem változtattak). Nem tudom csúsztál-e alapképzésben, vagy mennyit töltöttél ott, de amennyit alapképzésben államis voltál, annyi levonódik a 12(?) félévből. Szóval ha ott töltöttél 7 félévet, akkor még 5 félévi lehetsz maximum államis msc-n. Ergó: az utolsó félévet Neked kellene kifizetni, de gondolom azért az már nem annyira vészes, mintha az egészet Neked kellene.


A rendszer biztosan így működik, csak a támogatott maximális félévben nem vagyok biztos, de valahogy nagyon 12 rémlik. Azért nézz utána. :)


Sok sikert a diplomához, és az msc-hez! :)

2012. jan. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Biztos h az alapképzés nem fog beleszámítani a hallgatói szerződésbe! Azt már elvégzed addigra, semmit nem iratnak alá veled visszamenőlegesen. Én úgy tudom, hogy a képzés idő másfélszeresére szól majd a szerződés, de nem tuti. Azaz mesterképzés esetében 6 évet kell majd itthon dolgoznod X év alatt. Vagy 20 vagy 40, nem tudom. Elvileg ma jelenik meg a felvételi tájékoztató kiegészítése, uh majd onnan kiderül.
2012. jan. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!