Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha szemész szeretnék lenni...

Ha szemész szeretnék lenni melyik/milyen szakközépbe menjek?

Figyelt kérdés

(bocsi ha rossz helyre írtam)

Szemész szeretnék lenni talán és nem tudom hogy melyik suli vagy milyen suli lenne a legmegfelelőbb.Budapesten vagy környékén keresek.

és még az lenne a kérdésem , hogy ti mit gondoltok a szemész szakmáról?Vagy esetleg ti melyik suliba jártok, miért?ilyesmik :)

Köszi előre!

14/lány akinek lövése sincs merre...:)



2012. nov. 21. 20:32
 1/6 A kérdező kommentje:

Esetleg még annyit:

Azt szeretném(talán) hogy legyen egy saját kis szemüveges boltom, megvizsgálom az emberek szemét és adok nekik szemüveget:)

2012. nov. 21. 20:34
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szemész orvos, aki szemészetre szakosodik, összesen kb 6-7 év lenne a dolog, de inkább 8. Tehát orvosi egyetem, amihez emelt kémia/fizika és emelt biológia kell. Tehát menj el egy biológia-kémia szakos gimnáziumba.
2012. nov. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kiegészítésed alapján te inkább optikus lennél.

[link]

Egyetemi szak ez is, de nem olyan kemény mint az orvosi, szóval egy egészségügyi szakközép nem lenne rossz hozzá szerintem, vagy egy gimnázium. :)

2012. nov. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!:)

Esetleg Pesten mondanál nekem egészségügyi sulit? 8ker-en kívül...?

2012. nov. 26. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy semmiképpen se menj egészségügyi szakközépbe. Az összes szörnyen gyenge, ha megnézed, mindegyiknek kettes érettségi átlaguk van, bekerülni olyan nehéz mint tapsolni egyet. Itt lakok az Kanizsay Dorottya egészségügyi szakközép mellett, hát mit ne mondjak, híre van annak, hogy milyen szörnyű:D

Anya pedig az orvosin tanít, egyről nem hallott, aki egészségügyiből jött volna. Mert ott nem lehet tanulni.

Menj inkább egy sima gimibe.

2012. nov. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi :D

esetleg tud valaki olyan gimit ahol német haladó és angol kezdő van?pesten vagy szigetszentmiklóson vagy ezen a környéken?

2012. nov. 26. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!