Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ képzések után kezdtem...

Dempsey kérdése:

OKJ képzések után kezdtem érdeklődni, idén érettségiztem, ezekre lehet jelentkezni 2013 januárjától is? Illetve ezeknek, hogy megy a finanszírozása, és jár-e ugyanúgy tanulói jogviszony meg diákigazolvány?

Figyelt kérdés
2012. nov. 24. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Arra leeht és olyan formában jeelntkezni, ahogy meghírdetik. Jár tanulói jogviszony és diákigazolvány.
2012. nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem járt diákigazolvány.

Ott, ha jól tudom, 3 fajta beosztás van: nappali, esti és iskolarendszeren kívüli, az utóbbiban nem adtak.

Finanszírozásra is három lehetőség volt, részletben, egészben, vagy ha cég (munkaadó) fizeti, akkor arról egy igazolás, a többit a munkaadó intézi.

Mivel ezek nem szeptemberben indulnak, hanem az év folyamán bármikor (értsd: amikor összegyűlik a minimális létszám), ezért ha találsz olyat, ami tetszik, akár most is jelentkezhetsz, ha nemsoká indul. Szoktak párezer forintot kérni "regisztrációs díj" néven, hogy legyen valami biztosítékuk arról, hogy akik jelezték, azok tényleg jelentkezzenek, és ne kelljen csúsztatni az indulást.


Amire figyelj: Sajnos - mint mindenhol, ahol viszonylag nagy pénzt kell befizetni - vannak csalók! Nézz utána, hogy az a központ, amit választasz, lehetőleg több éve működjön, olvass fórumokat, visszajelzéseket, esetleg oda menj, ahol ismersz már végzett diákot. Ami olcsóbbnak tűnik, ott valószínű, hogy a vizsgadíj, amit előre lehet, hogy el sem mondanak, kiderül hogy több tízezerbe fog kerülni, szóval ami túl szép, annak lehet, hogy lesznek rejtett költségei. Egyszóval legyél figyelmes. Sok sikert!:)

2012. nov. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudhatjuk, melyek iránt "érdeklődtél" meg hol
2016. máj. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!