Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha fősulin szeretnék tanítani,...

Ha fősulin szeretnék tanítani, akkor ahhoz két szakot kell tanítani, vagy lehet egyet is? Nem értem, mert mindenki mást mond.

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy minimum 2 szakon kell diplomáznom, vagy elég egy?

2012. nov. 30. 18:39
 1/4 anonim ***** válasza:
sztem suli függő, nálunk van olyan számvitel tanár akinek pénzügy-számvitel alapképzéses diplomája van és jelenleg számvitel mesterképzésre jár, szal csak 1 diplomája van
2012. nov. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ne akarj tanár lenni. Két primitív mondatot nem tudsz összefüggően és érthetően leírni.
2012. dec. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amit nem ért az ember, azzal kapcsolatban nehezebben tesz fel érhető, és lényegre törő kérdést. Egy tantárgyra szeretnék szakosodni, de az egyik tanáromtól hallottam, hogy amire én oda kerülök, addigra olyan nem lesz, hogy lediplomázok az adott tárgyból, és elkezdem valamilyen úton-módon tanítani. Az ő álláspontja szerint csakis úgy lesz lehetőségem, hogy minimum 2 különböző képzést végzek el, pedagógiával társítva ezeket. Ha ezeknek a feltételeknek megfeleltem, ergo összesítve 3 különböző képzést végeztem jó eredményekkel, akkor taníthatok. Ez lenne a közeljövőben fennálló helyzet. Abban nem vagyok biztos, hogy neki ebben igaza van-e. EZ a kétszakos képzés visszatérése a bolognai rendszer bukásának tudható be. Nem akarom tovább bonyolítani, mert nincsenek háttér-információim, és jelenleg nem is vagyok képben, azzal kapcsolatban, hogy hogyan működik ez, de remélem így egy kicsit érthetőbb a téma definiálása.
2012. dec. 2. 15:02
 4/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok.. Én annyit tudok mondani, hogy nálunk MSc kell ahhoz, hogy oktató legyél, és szerintem ez nagyjából mindenhol így van. Nálunk elő van írva, hogy mennyi időn belül kell elkezdened a PhD tanulmányokat és mennyi idő alatt kell befejezni ahhoz, hogy oktató maradhass. De például azon az egyetem ahol a párom van, már BSc-vel is engednek oktatgatni. Bár ez szerintem csak azért van így, mert az ő karuk eléggé elkülönítve van az egyetem campusától (más városban van), s amúgy se túl nagy karról van szó.
2012. dec. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!