Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vajon tényleg kell a diploma?...

Vajon tényleg kell a diploma? Vajon a a mai huszonéveseknek valóban érdemes egyetemre járni csak azért, hogy állásuk legyen? Szerinted?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor miért?
2012. jan. 1. 03:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nekem nincs diplomám,csak szakmám van.De még 1 napot sem voltam munkanélküli.Jelenleg is dolgozom,és nem panaszkodom sem a munkahely,sem a fizetésem miatt..
2012. jan. 1. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
A diplomások között is sok az állástalan! Egy jó szakma többet ér.
2012. jan. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

nekem sincsen diplomam. bar elkezdtem a mernok info szakot, de rajottem h nem nekem valo.


igy fogtam a cuccaim es kikoltoztem angliaba. most recepcioskent dolgozok egy meno hotelban.


szerencsem volt :)


23L

2012. jan. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

itt ahol élek, Europa közepén, jo eséllyel a világ egyik legnagyobb életszinvonalu országában nagyon meglepve láttam, hogy a fiatalok túlnyomó többségének nincs (és szüksége sincs) felsőfokú végzettségre.

A másik oldal, hogy persze a szakmai képzésre hatalmas hangsúlyt fektetnek: gyakornokok a középfokú iskola minden évében heti több napot már dolgoznak (amit én ismerek irodában)


Főnököm, multi, régiós P&L vezető (több ország), projektek kb 2 - 50M EUR között... középiskolát végzett csak (nem mert hülye :), hanem mert nem volt szüksége / igénye eddig rá)


Amikor ezt láttam, megtapasztaltam, elgondolkodtam, miért is kell otthon mindenkinek egyetemet végeznie

Amugy CH

2012. jan. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Hat ha atomfizikus akar lenni akkor nemart :)
2012. jan. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Bóvli szakon egyetemet végezni semmit nem ér, aki ezen agyal az inkább ne is menjen, bulizzon inkább egy évet magába.
2012. jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Azt kell eldönteni, hogy mi akarsz lenni. Ha olyan szakmát szeretnél űzni, amihez kell (orvos, mérnök, jogász stb.), akkor nyilvánvalóan kell. Ha autószerelő vagy szobafestő akarsz lenni, akkor nem kell. Azzal én is egyetértek, hogy elvégezni egy noname főiskolát csak azért, hogy elmondhasd magadról, hogy diplomás vagy, annak semmi értelme.
2012. jan. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
még ha bóvli szakon szerzett diplomád is van megdöbbentő mennyire másképp viszonyulnak 1emberhez, rendesen 1 külön kaszt. Anyám meg mondta annak idején "ne legyél tróger fiam mert soha az életbe nem fogsz tudni kitörni belőle," én meg azt gondoltam hüjjeség de sajnos igaza lett... nézegetem mindennap az álláshirdetéseket hátha lenne valami frankó, de mindegyiknél feltétel a diploma
2012. jan. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
nálunk mérnök szakon tele van az egyetem olyan emberekkel, akik elvégeztek egy(nem gagyi) okj-t, és nem tudtak elhelyezkedni vele. Jöttek egyetemre tovább, mert nem tudtak normális helyre elhelyezkedni, és nem érték be recepciósként. Volt aki azt írta, hogy külföldön egy menő helyen recepciós, ez így nagyon jó, amíg fiatal vagy, de nem hinném, hogy ezt fogod csinálni 55 éves korodban is. Recepciós kb. bármelyik h*lyéből lehet, mert sok ész nem kell hozzá, elég nyelvismeret,ami pl mérnök szakon alapvető követelmény. Úgyhogy írhat ide sok észlény, hogy nem kell diploma, de pl a recepciós nézze meg, hogy kicsodák a hotel vendégei, hát nem éppen okj-t végzett emberkék szerintem...
2012. jan. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

ma 04:12 vagyok

Írtam,hogy nncs diplomám.Igaz,én már 40 éves vagyok,és nem hiszem,hogy valaha is lediplomázom.Amikor én voltam fiatal akkor nem lehetett csak úgy egyetemre menni.Akkor még nagyon nehéz volt bejutni bármelyik egyetemre.Sőt! Akkor ha valaki diplomás volt,felnéztél rá,mert akkor még az jött le,hogy "húhhhaaaaaa,de okos lehet,hiszen diplomás,és nem is akármilyen!"

Ma meg a hármas érettségi végzettségű rokonom egyetemen tanul.Ma bárkiből lehet egyetemista,csak pénz kell hozzá.

Se nekem ,sem a férjemnek nincs diplomája.Mindketten a szakmánkban dolgozunk.Anyagi gondunk nincsen.Annyira nincsen,hogy nem okoz nehézséget az sem,hogy a nagylányom Amerikában tanul,a fiam Angliában..(ők akarták,mi álljuk a költségeket) Lehet,hogy jó a diploma,én nem ellenkezem ezzel.De mit ér,ha nem tudsz megélni belőle??Ha nem tudod a gyermekeid jövőjét a lehető legjobban biztosítani?

A lányom le akar diplomázni,de mondta,csak azért,hogy elmondhassa van diplomája..Kint nem sokat számít..(hacsak nem orvos vagy jó menő bankár akar lenni)A fiam már most kijelentette,hogy nem lesz diplomája,mert egy jó szakmát tanul inkább..Ők tudják..De sok esetben egy jó szakma sokkal többet ér,mint a diploma..(mi értelme pl: andragógia diplomának??)

Az a baj,hogy rengeteg diplomás van,és bőven lehet a cégeknek válogatni..Viszont szakemberek egyre kevesebben vannak,és kezdenek egyre jobban fontosak lenni..Magyarország egy kicsit elkésett a nyugathoz képest,és most abba a hibába esett mint sok évvel ezelőtt Anglia volt.Angliában sok diplomás ember volt,de kevés szakember..Amikor rájöttek,örömmel fogadták a szakembereket,és sokszor jóval többet is kerestek mint egy diplomás..(nem hiába özönlötték el az országot a bevándorlók)

Pár év múlva a magyaroknál is kincs lesz egy jó szakember..

2012. jan. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!