Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyész vagy gyógyszerész?...

Vegyész vagy gyógyszerész? Melyik lenne jobb?

Figyelt kérdés

2012. dec. 4. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
A gyógyszerész specifikusabb, mint a vegyész. Viszont a vegyész több mindenhez ért.
2012. dec. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Gyógyszerész inkább. Sokkal többre nézik, jobban megbecsülik, Dr címet kapsz. Többet kereshetsz és egyáltalán nem nehezebb a szak a vegyésznél.
2012. dec. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
27%

A gyógyszerész, egyetértek az előttem szólóval. Abban viszont nem, hogy nem nehezebb, mint a vegyész. Akkor miért a gyógyszerészek kapnak doktori címet és nem a vegyészek?! Volt pár felvett órám vegyészekkel, a kémia egy-egy műszeréről azt sem tudták eszik-e vagy isszák és nem nekik vannak olyan óráik, mint az orvosoknak.


Egy végzős gyógyszerészhallgató vagyok.

2013. jan. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is lassan meglesz a gyógyszerész diplomám, a vegyész az már megvan. Elég szégyen annak a vegyésznek ,aki alap dolgokat nem tud... De mivel nekem mindkét részről van tapasztalatom és hozzátenném, hogy a vegyész diplomámat még osztatlan képzésben szereztem, mégis azt mondom kb egyforma nehézségű a két szak. Lehet gyógyszerészin tanulunk orvosis tárgyakat , de azért a követelmény nem ugyanaz mint az orvosin, a kémiás tárgyakban viszont vegyész szakon sokkal többet és mélyebben követeltek, mit gyógyszerészin. Ez pl. a gyógyszerészi kémia tárgyban is kijött, hogy egyesek csak magolgatják a reakciókat, mert a szerves kémiai tanítása egész más mint a vegyészeknél. Vegyész szakon konkrétan kinevettek a tanárok , ha a gyógyszerészes anyagból tanultál bármelyik kémia vizsgára, az a ketteshez is kevés volt anno. Persze lehet azóta változtak a dolgok. A Dr.-i címet meg nem arra kapják a gyógyszerések, hogy ők többet tanulnának esetleg, hanem a gyógyszerészi gondozásra vezethető vissza az egész, de ezt neked is tudni kellene. Ezért is vezették be a gyógyszertárakban akkoriban, hogy vérnyomás, vércukormérés meg nem tudom mi...is legyen, csak ez szépen elmaradt. Először a Debrecenben végzetteknek meg sem akarták adni a Dr. címet, mert nem tanultak gyógyszerészi gondozást, ez csak később került náluk a tantervbe. Egyébként kémiai kutatók között nem is nagyon van gyógyszerész, ha belegondolsz.
2013. jan. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nem csak a gyógyszerészi gondozás miatt adnak doktori címet, mert ez még nagyon gyerekcipőben jár, nem nagyon látni olyan patikát, ahol elkülönített helység van gyógyszerész és beteg részére a vércukormérésre meg hasonlókra. Másrészt nem tudom melyik patikában van erre idejük, hogy negyed órákat töltsenek el betegekkel, ahhoz fel kell venni még egy gyógyszerészt. Szóval ez még sehol nem alakult ki normálisan. Én Pécsen tanulok és ugyan most már valamennyit változtattak a tanterven, mert rájöttek hogy ez annyira nem jó, de mivel nekünk nincs külön karunk (most akarják bevezetni), ezért mi is az ÁOK-hoz tartozunk és az orvosokkal és fogorvosokkal olyan szinten ugyanazok voltak az óráink, hogy velük volt az előadás és együtt is vizsgáztunk, ugyanannyit követeltek tőlünk ugyanazok a tanárok (pl. élettan). Első 2 évben szinte csak velük voltak az óráink, plusz a gyógyszerész tárgyak.
2013. jan. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs értelme ezen vitatkozni, más a rendszer a más egyetemen. Én azt tapasztaltam, hogy nagyjából azonos a két szak nehézsége, vegyészen van még egy csomó kémiás tárgy azon felül, ami a gytk-n is megvan, ami szintén nem könnyű. De szerintem, ne mondj arról véleményt, amiről nincs tapasztalatod. A gytk-n egyéként egyébkedvezményeket is
2013. jan. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tapasztaltam, ami a ttk-nem volt.
2013. jan. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!