Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek igazságos döntés,...

Szerintetek igazságos döntés, hogy fizetőssé akarják tenni a felsőoktatást?

Figyelt kérdés

Miért jó ez illetve miért nem?

Szerintem nagyon sok himi-humi fősulis van aki beiratkozik különféle semmitmondó szakokra és elvégzi az állam pénzén ( dolgozók adójából) több évig tanul ahelyett,hogy dolgozna. Van aki megszerezte itt a tudást majd kimegy külföldre. Egyre kevesebb szakmás ember van. Mindenkinek diplomája van már. Lassan semmit sem ér.


2012. dec. 11. 02:39
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Ez egy nagyon primitív kérdés! Miért kell vitát provokálni? Persze van ilyen is meg olyan is, de a felső oktatásban mindig volt aki a könnyebb utat választotta, és volt aki elment külföldre. Akkor is amikor azok jártak államilag támogatott (ingyenes) felsőoktatásra, akik most a törvényt hozzák. Könyörgöm szakmás ember???? A diplomával is szerez egy szakmát!! Te most irigyled az egyetemistákat?
2012. dec. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%
Már bocs, de ha valakit nem tudnak támogatni a szülei, annak dolgoznia kellett suli mellett, hogy tudjon enni állami finanszírozottan is. Most meg fizessenek még többszászezres tandíjat??? Sokan vannak így, szóval menj te a p...ába!!!
2012. dec. 11. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Arról nem is beszélve, hogy többtìzezren vannak börtönben, tudtad, hogy egy elítélt egyhavi eltartása 200000 ft az adófizetők pénzéből??? Na ez a gáz, amivel kezdeni kéne valamit, nem az oktatástól kéne lenyúlni a pénzt!!
2012. dec. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nézd kérdező, ennek van előnye és hátránya is - de inkább hátránya. Azok a diákok, akik okosak és tehetségesek, de szegények, nem fognak tudni továbbtanulni, márpedig ezzel sokat veszít az ország. Rengeteg gazdag, de buta diplomása lesz, akikkel lássuk be, semmire nem megy. És még azt sem lehet mondani, hogy aki igazán okos, az bekerül, már lásd: én a 420 pontommal lázasan keresem azt a szakot, amelyre ingyen be tudok kerülni, ér valamit és még talán szeretem is (azt hiszem, bocsánatos bűn, hogy nem akarok egész életemben undorral dolgozni, mert olyat választottam, amit gyűlölök).


A titok annyi, hogy a rendszernek nem így kellene működnie. Arányosítani kellene a dolgokat, tehát csökkenteni a tandíjat, és közben felemelni a minimum ponthatárokat még fizetősön is. Ezáltal a szegényebbeknek elérhetőbbé válna az egyetem (mert félévi 50 ezres tandíjat könnyebb összeszedni, mint 160-200 ezret), és a buták, bár pénzesek, be sem kerülnének.

2012. dec. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1. Úgy érzem apukám és anyukám is 30 évnyi munkából már adózott annyit, hogy az kitegye az egyetemi költségeimet.

2. Valóban sok a humbug szak, ezt sosem tagadtam. De mióta tartozik a szükségtelen szakok közé a gépészmérnök, az ápolónő, az orvosi? Még a közgazdasági szakokat sem nagyon értem, mert ha kinyitom az újságot, mindig van legalább egy közgázzal kapcsolatos állás ajánlat. Nem értem miért nem lehet tisztességesen megoldani ezt, hogy ha pl tényleg annyi jogász van, azért legalább a nagyon tehetségeseknek legyen lehetőségük ingyen tanulni - vidéken is. Mert nem csak Budapest van a világon (bocsánat, itt senkit nem akarok megsérteni!). Nem értem miért kellett 0-ra csökkenteni az államilag támogatottak számát, amikor azért igenis szükség van jogászra (nővérem jogász, tudom mit beszélek...).

3. Miért 3 hónappal a felvi előtt kellett ezt bejelenteni? Amikor már mindenki eldöntötte nagyjából hova szeretne menni, az emberek költöttek külön tanárokra, nyelvvizsgákra, meg egyebekre, erre most utolsó pillanatban kiderül, hogy felesleges pénzkidobás volt. Miért nem lehetett ezt 2 évre előre bejelenteni (a tisztességes egyébként 4 év lenne, de itt már semmi tisztességet nem lehet elvárni persze)?

4. Azon kéne inkább elgondolkodni, hogy MIÉRT, mi okból hagyják el egyre többen az országot. Elárulom: nem a klíma miatt. De amíg mondjuk egy orvos 10-15 éveket tanul és kiszúrják kis sz@rral a szemét itthon, holott csak Ausztriában már az 5-10szeresét megkeresi az itthoninak (arról nem is beszélve, hogy ott a társadalmi elismerése is nagyobb egy orvosnak), addig nem értem, hogy ezen miért kell csodálkozni? Az igaz, hogy az esztétika szakos ne csodálkozzék, ha nem talál magának állást, csak a mekiben, de azért vannak ma még olyan diplomák, melyekért igenis küzdeni kellett és igenis sokat érnek - csak épp nem itthon...

2012. dec. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem a túlképzés és hasonló indokok miatt szüntetik meg a támogatást. Ezek nem a munkaerőpiac igényei szerint vannak kialakítva, egyszeruen a hatalomkiépítésről szól a Fidesz részéről. Nézzük például a jogi és gazdasági pályát. Ugye a túlképzésre hivatkoznak...akkor miért van az, hogy a színvonalas oktatást folytató intézmények hallgatói igen hamar eltudnak helyezkedni? Legalábbis a talpraesett része, nem azokról van szó, akik bejártak melegedni és nem tudják miről volt szó a tanulmányaik alatt. Egy gazdasági szakon végzett BCE, BGF, illetve egy ELTE, Pázmányon jogot végzett hallgatónak általában azért nincsenek elhelyezkedési problémái. Mégis benne vannak a köztudatban ezek a "Dunát lehet velük rekeszteni" okosságok. Ja, hogy a Miskolci színvonalas jogi diplomával nem tud elhelyezkedni a gyerek? Egyértelmu a munkaerőpiac hibája.

Az ok, amiért ezt a 2 irányt nem támogatják, hogy a befolyásos, döntést hozó pozíciókban általában jogi és gazdasági emberek vannak. Nem akarják, hogy az államilag támogatott helyeken a munkásosztály gyermekei döntési pozícióba kerüljenek. Általuk kívánt kapitalizmus egyik alapja ez.

Sokat lehetne róla írni még, de a lényeg, hogyha akarnák meg lehetne oldani, sok más országban is megtették ezt, lásd Bécs. Felvesznek mindenkit, aztán az első fél év végén kib4sszák a hallgatók több, mint felét és a tehetségét részét tovább támogatják. Más kérdés, hogy meg akarják-e oldani. Egyértelmuen nem.

2012. dec. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!