Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mindig a legjobb hírnevű...

Mindig a legjobb hírnevű egyetem a legjobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves gimnazista vagyok, idén felvételizem. Nagy valószínűséggel műszaki területre. Mechatronikai mérnök szak lenne jövőre az elsődleges célom. De nem biztos, hogy a BME-re felvesznek, mert itt elég komoly a ponthatár. Többen mondták, hogy nagyon nehéz, nagyon elvont, szivatnak a tanárok, diákok 40%-a kiesik. Ha még bent is maradnék, azaz érzésem, hogy egy életre megutálnám a szakmát. Bár akárhol felmerül a kérdés, a válasz mindig az; hogy a BME a legelismertebb diplomát adja. Más egyetemek is vannak. Pl.: Óbudai Egyetem, Szent István Egyetem (Gödöllő), Széchenyi István Egyetem (Győr). óriási hátrányból indulnék a munkáltatóknál, ha ezek közül mennék valamelyikre? Válaszokat CSAK kompatibilis emberek írjanak! Köszönöm :)



2012. dec. 12. 17:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Magyarországon nagyon sok egyetem és egyetemnek nevezett műintézmény van, de kevés az igazán jó.


Az igazi tudást adó egyetemek csupán az alábbiak, a többit legjobb volna elfelejteni:


ELTE, SZIE, BME, Semmelweis, Debrecen, Szeged és Pécs. Ezek közül a vidékieknek nem minden kara jó, de vannak jó karaik.

(A Corvinusnak csak a Közgazdász képzése jó, a volt kertészetis karok nagyon gyengék, így nem írtam be a legjobbak közé.)

2014. júl. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!