Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy tanulhatnék tovább...

Hogy tanulhatnék tovább felsőoktatási intézményben, ha a munkám miatt sem nappali, sem levelező képzésre nem jelentkezhetek?

Figyelt kérdés

A munkaidőm kötött: H-P: 12:00-20:00, Minden második szombat:9:00-12:00.

Távoktatáson már gondolkoztam, de nincs olyan egyetemi szak ami érdekelne.

Ha jelentkeznék nappali tagozatos szakra (egyetemi) és csak délelőtti órákra járnék be...?

(Gondolok itt arra, hogy az első évben úgyis kötött órarend van és esetleg pár tágyból meghúznának, de utána a következő félévben ha lenne rá lehetőségem felvenném délelőtt azokat a szakokat.)


2009. aug. 22. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:

a levelező miért nem jó? van, ahol szombat a legsűrűbb és meg lehet beszélni az oktatókkal, ha nem tudsu ott lenni bizonyos órákon.

nálunk volt, aki egy órán sem volt, de előtte beszélt a tanárral, megkapta a szakirodalmat és írt egy dogát, ő arra kapott jegyet. a fizetős-levelezős hallgatókkal rugalmasak a tanárok általában, csak előre meg kell beszélni velük a dolgot. sztem érdeklődj a kiválasztott tanszéken, milyen lehetőségeid vannak. mondom, nálunk megoldható a dolog.

sok sikert!

31/L

2009. aug. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet h a nappali is összejöhet,de akkor annak az a feltétele,hogy kizárólag délelőtt legyenek órák. Viszont hogy mikor fogsz rájuk készülni,az már más kérdés.Akkor nagyon fel kell kötnöd a gatyát...Mit tanulnál?
2009. aug. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Inkább a természettudományos képzések érdekelnének, esetleg műszaki. Ahogy olvastam levelezőn pénteken meg szombaton van okatatás. Péntek kilőve, de ezek szerint akkor megoldható, szombat meg szerintem ott is egésznapos.
2009. aug. 22. 19:51
 4/8 anonim ***** válasza:
hát ha péntek-szombat van oktatás,akkor a levelező tényleg nem jó. Levelezőn így is nagyon kevés az alkalom egy félévben,ha már azokról is hiányzol,akkor mi értelme az egésznek. És nappalin hogy vannak órák? Nézz utána.Távoktatást nem ismerem,de ott asszem nincs egy konzultáció sem.Internetről tanulni meg hát...nekem nem menne,fontos hogy legyen tanár,aki leadja az anyagot,ellenőriz stb. Sztem nézd meg az összes egyetem képzését,ahol ilyen szak van,mert lehet hogy máshol a levelező más időpontban van és az jó lenne Neked.
2009. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elsősorban köszönöm az eddigi válaszokat!

Nap, mint nap nézegetem azoknak a szakoknak a levelezős, nappalis órarendjét amire szeretnék jelentkezni. Pontosan ezért a levelezőnek nincs értelme. Nappalira esetleg jelentkezhetnék, DE minden egyetemen az első féléves hallgatóknak AZT HISZEM, BÁR EZ NEM BIZTOS, hogy kapnak egy 'kötött' órarendet ami hétköznap majdnem egész napos. Ez a probléma, de attól fogva a következő félévben én venném fel a tárgyakat és onnantól kezdve tudnék ügyeskedni (szerintem).De jó lenne ez így? Azt sem tudom, hogy megoldható-e, csak logikázok, hogy hogy is lenne jó. :P

2009. aug. 22. 21:46
 6/8 anonim ***** válasza:
2-3.vagyok:tanulmányi osztály? Mi itt ezt nem tudjuk neked megmondani.Szerintem lehet,de iskolája válogatja. Létezik lyan is nappalin hogy egyéni tanrend,amikois megbeszéled a tanárral hogy ne kelljen bejárnod bizonyos órákra,mindent el lehet intézni,csak utána kell járni.T.O-t nem kerülheted ki...:)
2009. aug. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez az utolsó komment nekem elég is volt.Jövőre jelentkezem is a Debreceni Egyetemre.

Köszönöm mind 3 válaszod, sokat segítettél tudod-e!? :P Ezer hála!

2009. aug. 22. 22:42
 8/8 anonim ***** válasza:
nincs mit,örülök hogy segíthettem! :) Sok sikert!
2009. aug. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!