Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most mit csináljak? Egyszerűen...

Most mit csináljak? Egyszerűen nem tudom eldönteni. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy jelenleg pilótának tanulok, mivel már régóta szeretem a repülőket és úgy gondoltam, hogy ez áll hozzám a legközelebb. Fel is vettek a suliba (NYF) részállamira, amivel nagyon nem is lenne probléma, mert diákhitelből meg egy kis szülői segítséggel ki is perkálnám vhogy azt a 13 milliót a képzésért. Csak aztán itt kezdődnek a gondok, hogy ugye csődbe ment a Malév és így az elhelyezkedési lehetőségek gyak. 0. Még ha el is végezném a sulit, mindössze 200 repült órám lenne és még a legkisebb kis semmi légitársasághoz, mint pl. Wizzair az is legalább 1500 repült órát kér. Tudom vannak légitársaságok amelyek saját maguknak képeznek ki pilótákat, nekem nem kellene semmit se fizetnem, mert ők ugye előre kifizetik nekem, amit majd később levonnak a fizetésemből. De nem látom valószínűnek, h oda valaha is bekerülök. (pl. Lufthansa). Meg a suli sem megy úgy ahogy elvártam, a fő tantárgyak amire épülne az egész (mechanika, fizika) pont azok nem mennek (most is lesz olyan amiből sajnos bukok), meg nem is tetszik mindegyik sőt nem is értem őket. :-(. Pedig már elmentem külön tanárhoz is, otthon is próbálom gyakorolni, de még így sem mennek.

Továbbá a koli és osztálytársak sem szimpatikusak és mivel az országban csak egyetlen egy helyen folyik ez a képzés így kénytelen vagyok koleszos lenni és minden hétvégén órákat utazgatni. (Most ne jöjjetek azzal, hogy miért nem maradok ott hétvégére a koleszban, azért mert én is szeretném a hétvégémet a családommal tölteni és nem csak kéthavonta látni őket.) Meg nem is szívesen maradnék ott velük, sokkal jobban szeretem az itteniekkel tölteni az időt, mint velük (és sokszor már azt érzem, h nyűg visszamenni)

Visszatéve a sulira szal. nem igazán az elvárásaim szerint megy. Úgyhogy elgondolkoztam, mit is csináljak: lehet szakot kellene váltanom és itt a helyi egyetemen elvégezni vmi más műszaki pályát, csak ha már ezen a szakon sem mennek a legalapabb tárgyak akkor a másikon miért menne. Gondolkozok továbbá külföldi tanuláson is Amerikában, mivel élnek ott kint ismerőseink és lehet tudnának segíteni. De az sem tudom igazából, hogy jólenne-e nekem, mivel angolul hallgatni az órákat, hát... De ehhez elengedhetetlen a TOEFL nyelvizsga, meg hát ezek az egyetemek nagyon sokba kerülnek főleg a külföldi diákoknak, akik nem ösztöndíjjal tanulnak, és ezt a szülők sem bírnák sztem anyagilag.

Szóval nagyon elbizonytalanodtam, hogy hogyan tovább. Már abban sem vagyok biztos, h egyáltalán megfelelne-e nekem ez a pilóta meló (éltforma). Szüleim is csak azt mondják, hogy ha itthon (meg azon a szakon) nem megy, akkor miből gondolod, hogy idegen nyelven (vagy akár bármely más szakon) jobban menne. (Meg anya is nagyon szeretné, ha elvégezném ezt, mert akkor nagyon büszke lenne,de már én se vagyok biztos abban, hogy én ezt szeretném csinálni)

Kicsit elveszve érzem magam...:-(


2012. dec. 31. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Légiforgalom irányító szak esetleg?
2012. dec. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A légiirányító az vhogy nem fogott meg soha.
2012. dec. 31. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!