Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lecserélnétek a magyar oktatás...

Lecserélnétek a magyar oktatási rendszert az amerikaival? Miért igen? Miért nem?

Figyelt kérdés
2009. aug. 26. 03:40
 1/7 A kérdező kommentje:

Véleményem szerint a magyarban sok szemetet megtaníttatnak velünk aminek aztán úgysem vesszük hasznát az életben.


Szerintem ezek nagyrészét csak azoknak lenne érdemes tanulni aki arra szakosodik, nem?

2009. aug. 26. 03:46
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem cserélném le.Már így is eléggé lecsúszott az oktatás színvonala.Diplomás emberek közül is soknak az általános műveltsége a béka feneke alatt van.A történelem,földrajz ,irodalom stb. oktatása nem szemét,még akkor sem,ha valaki nem lesz történész vagy irodalomtanár.Ezek a tantárgyak hozzátartoznak egy ember általános műveltségéhez.Nekem pl.soha nem kellett használnom a szakmámban a fizika,kémia,vagy biológia órán tanultakat.De nem tartom fölöslegesnek az ott megismerteket.Pl.tudom,hogy a sósav mérgező,hogy mi az az inga,vagy a gyomrom nem a fejemben van stb.Ezek alapvető dolgok,amit mindenkinek ismernie kellene.

Arról már nem is beszélve,hogy amit az ember egyszer megtanul,azt a tudást senki nem veheti el tőle.És senki nem tudhatja,hogy mikor lesz rá szüksége az életében.

2009. aug. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek az előttem szólóval.az általános műveltség jó.az amerikai oktatási rendzse igencsak gyér.túl liberális.szinte már a kezdetektől(ált.suli) válogathatnak mit tanuljanak..ezért aztán totál tájékozatlanok a világban.értenek valamihez,mert az érdekli őket és kész.

a mi poroszos rendszerünk se tökéletes,lehetne gyakorlatiasabb,de semmiképp se az amerikai a követendő minta.


tehát NEM TÁMOGATNÁM!!

2009. aug. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#rendszer
2009. aug. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tanultam és dolgoztam is amerikai egyetemen, az a véleményem, hogy nem cserélném le.

Még a többdiplomás embereknek is, a nagyon korai specifikáció miatt szörnyen alacsony az általános műveltségük. Szinte lehetetlen egy kémikussal az irodalomról beszélgetni, és egy történész azt sem tudja hogyan működik az elektromos áram.

Én ezt nagy bajnak tartom, jó dolog, ga valaki egy témában profi, de nem szeretném ha semmi másról fogalmam sem lenne, mint ami a szakterületem.

2009. aug. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ifjabb George W. Bush a Yale-en szerzett történelem szakos diplomát, szerinted ha adnál neki 1 percet, fel tudna sorolni legalább 2 történelmi eseményt, évszámmal együtt?

Szó se róla, szerintem jó elnök volt, mert az amerikaiakról kialakult képnek tökéletesen megfelelt; azért nálunk még senki nem beszél arról, hogy halak és emberek békében élhetnek.

http://www.youtube.com/watch?v=20Jcrk6jGfo

Én ezért nem cserélném le...

2009. aug. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt a részét átvenném, hogy már gimiben jobban megtanítják nekik, hogy hogyan működik, épül fel az államuk, az adózás, a választási rendszer, stb. Ha valós életbeli problémájuk van, akkor azzal hova tudnak fordulni. Ilyenek. Ezt náluk sokkal jobban tanítják,mint nálunk.


Az ilyen valós életre nevelő dolgokat nagyon hiányoltam nálunk a gimiben, és azóta is sokszor érzem az ilyen alapvető ismeretek hiányát, sokszor bizonytalanabbul mozgok emiatt.


Ezen kívül viszont nem változtatnék, ebben jobbak az amcsik,de a többiben szerintem gyengébbek.

2009. aug. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!