Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A középiskolások az utolsó...

A középiskolások az utolsó évben miről tanulnak kémián, biológián, fizikán, stb?

Figyelt kérdés
Amolyan nyolcadikos kutatás :)

2013. jan. 1. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd, középiskolából háromféle van: szakmunkás képző, szakközép, gimi. Én gimibe jártam, de ott is sok eltérés lehet a különböző intézmények között, nem vagyok a téma szakértője. A szakközépről annyit tudok, h csak betekintést adnak ezekbe a tárgyakba, mert nem azért mész oda, h ezeket tanuld, szal mindegyikből egy-egy év (ha vki ezt jobban tudja az kérem pontosítson).

Na és akkor a gimi: kémia 9-10. osztályig van, utána fakultáción fel lehet venni 11-re és 12-re. Azért írtam külön, mert a 12-es faknak nem előfeltétele a 11-es, és nem kell utsó évben is felvenned, ha nem akarod. Nem tudom tudod-e, h mi is az a fakultáció? Ha nem, ak leírom a kövben, most nem akarom ezzel húzni az időt. 9. osztályban általános kémiát tanulunk, atomok, molekulák felépítése, elektrokémia, kémiai átalakulások, kötéstípusok, rácstípusok, reakciókat kísérő hőváltozások, egyszerűbb számolások, oldatok ph-ja. Júúúj bocsi, nekem mindjárt szaladnom kell, majd még írok ha van rá igény, de addig is nézegesd ezt az oldalt, itt megtalálhatod amire szükséged van a kutatáshoz: [link]

2013. jan. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ :)

Igazából nem továbbtanulás miatt érdeklődök - azt már eldöntöttem hova, vagy minek - csak egy kis mellékdolog. Még természetesen nem vagyok túl tájékozott e téren, ezért is voltam úgy vele, hogy 12-ben van biosz, fizika, ilyesmik.

Igazából egy kis net-story írása miatt kérdeztem meg, mert nem akarok baromságokat írni... :/ De külföldön is efféle a oktatási rendszer, mert akkor megvan annak az esélye, hogy a "szereplőim" biológiát tanulnak. Vagy nem...? :/

2013. jan. 1. 23:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Nos, tizenkettedik osztályban órarend szerint csak biológia van, a kémia és földrajz 10. osztályban ér véget, a fizika 11-ben. Fakultáción persze mindegyiket lehet tanulni. A külföldi sulikról annyit tudok, h egészen más ott a rendszer. Egyszer voltam Angliában, már nem nagyon emlékszem h miket mondtak, de arra emlékszem h másh volt. Ha az amerika rendszer érdekel, ak nézz bele a High School Musicalbe, de tényleg, meg Disney Chanelen a Hannah Montanaba, a varázslósba stb, ezekből a tinikomédiákból össze tudod csipegetni h ott h megy. Amennyit az amerikairól tudok az az, h ott nem specializálódnak annyira a gimiben, inkább az egyetem első éveiben döntik el h mit is akarnak igazán, addig meg elég könnyű az átjárás a szakok között és így sok mindenbe bele tud kóstolni az ember. Mo-n egy kicsit célirányosabb, ezért itt az érettségin több ismeretet kérnek számon, mint az USA-ban. Ezeket csak úgy hallomásból tudom, szal nem 100%, de az interneten ennek is elég nagy irodalma van, főleg most h így felforrósodott a helyzet a magyar oktatásban :)
2013. jan. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!