Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi vagy gyógyszerészeti?...

Orvosi vagy gyógyszerészeti? Milyenek a lehetőségek?

Figyelt kérdés
Idén nem vettek fel orvosira, így most újra nekiláttam felkészülni. Jó ideje orvos szeretnék lenni, de nagyon zavar, hogy még hosszú évekre a családomra leszek utalva. Viszont azt hallottam, h a gyógyszerészeti egyetem mellet már valaki a Tevánál dolgozik másodévtől, ami azért jóval nagyon stabilitást adna függetlenedés szempontjából. A gyógyszerészetivel sokkal jobb kilátásaim vannak a gondmentes megélhetésre?
2013. jan. 2. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Kitartás kérdése ha van türelmed 10 évig tanulni és fokozatosan építgetni a fizetésed nagyságát,akkor orvos.

Ha 5 évig akarsz tanulni és azonnal munkába állni akkor gyógyszerészeti.

2013. jan. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%
Nem sok emberről tudok, aki gyógyszerészeti egyetem alatt már keresett volna. Olyanról is ritkán hallani aki 5 év alatt végzi el, inkább 6-7. Orvosit sokan 7-8 év alatt végzik el (legtöbb barátomnak 8 v 9 év volt). Orvosként ha nem mész ki külföldre semmit nem fogsz keresni, szakvizsga +5-6-7 év. Szóval van az 15 év is simán. Mondjuk ezt saját családunk példáján is el tudom mondani, apám is orvos, 30 éves korában még alig volt valamink (szinte nyomorogtunk) most viszont elég rendesen keres. Gyógyszerészek egyetem után már van h találnak 200 nettóért állást, ami nem rossz. Am ne csak ez alapján válasz, hanem h pl szeretsz-e emberekkel foglalkozni.
2013. jan. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem te Tevánál a TDK-ra gondolsz, ilyet lehet pl. Egis-nél is, de ez általában nem fizet.
2013. febr. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!