Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mitöl füg a pontszam? Es...

Dati200 kérdése:

Mitöl füg a pontszam? Es Külföldi erettsegivel magyar egyetemre?

Figyelt kérdés

Becsben születtem es nöttem fel. Nem tudok tökeletesen magyarul de megis budapesten szeretnek tanulni a osztrak katonasag utan.

A kerdesem most az lenne hogy van e eselyem mint dupla allampolgar egy tamogatod egyetemi helyre kerülni külföldi erettsegivel (mert pl. nem volt magyar tanitas). Es nem egeszen ertem a ponthatari rendszert. A pontszam csak a erretsegitöl füg vagy van meg egy vizsga?


2013. jan. 3. 01:27
 1/1 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

Elég etikátlan dolog három óránként megkérdezni ugyanazt.

Nappal nagyobb eséllyel válaszolják meg.


Pontszámítást nézd meg a felvi.hu-n vagy bárhol a neten, sok helyen le van írva, pl.:

[link]

Amitől függ a pont: érettségi eredmény, 11. és 12. évi év végi jegyek (kivéve duplázásnál), nyelvvizsga, egyéb pluszpontok (pl. OKTV, OKJ képzés, hátrányos helyzet stb.)

Tehát gyakorlatilag az érettségi függvénye, nincs külön vizsga.


Biztosan bekerülhetsz állami támogatott helyre, de valószínűleg vagy el kell fogadtatnod az érettségi eredményed, vagy pár tárgyból itt is le kell érettségizned.

2013. jan. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!