Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 27 évesen van bármilyen...

27 évesen van bármilyen lehetőség felsőoktatási intézményben, ingyenesen tanulni?

Figyelt kérdés
27 vagyok, 2 középfokú OKJ-s végzettséggel, dolgozom, de szeretnék felsőfokú végzettséget is, mert a tapasztalat nem mindenhova elég. Szóval, ennyi idősen van-e bármilyen lehetőség államilag finanszírozott képzésben részt venni? (pl. mérnök-informatikus) Sajnos nincs pénzem félévente ~200e Ft tandíjat kifizetni, hitelt pedig nem szeretnék felvenni. Halott ügy?
2013. jan. 3. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
miért ne lenne? a kor nem számít csak, hogy van-e elég pontod a bekerüléshez.
2013. jan. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Az első diplomát mindenkinek kifizeti az állam. (úgy tudom, pontosan 12 félév ingyenes, utána már fizetni kell). Ha persze államilag támogatott szakra mész.
2013. jan. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előzőekhez kapcsolódóan, ha akarsz akkor minél hamarabb jelentkezz mert egyre nehezebben lehet majd bekerülni főleg olyannak aki régebben érettségizett mivel azóta sok minden változott, pl: jövőre nyelvvizsga is kell a jelentkezéshez, szakok válnak fizetőssé illetve emelt érettségi kell hozzájuk.
2013. jan. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Basszus pedig én msot akartam volna továbbtanulni, most fogok májusban érettségizni, és egyenlőre nincs keretem nyelvvizsgára
2013. jan. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"jövőre nyelvvizsga is kell a jelentkezéshez" 2014 szeptemberében?

Engem is érdekel hol lehet most továbbtanulni államilag. Első diploma mióta ingyenes? Mert első féléves pedagógia hallgató vagyok és fizetek rendesen. Most pedig nemtudom milyen változtatások lettek,de szeretnék átkerülni valahogyan államira... Tehát alternatíváknak Én is örülnék!

Köszi!

2013. jan. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Elvileg az első államilag támogatott képzések listáját meglehet találni a neten, még énsem találtam meg, de ha 2014-től nyelvlvizsga is kell hát akkor végkép nem fogok tudni tovább tanulni, pedig az a cél, hogy magyarországon kicsivel jobb munkát tudjak majd találni
2013. jan. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kortól függetlenül az első diploma ingyenes, amennyiben felvételt nyersz az államilag támogatott szakok valamelyikére.

felvi.hu-n meg tudod nézni, hogy mérnök-informatikusból hol, melyik egyetemeken vannak ilyen szakok.

Egyik előző válaszoló fizet: ez azért van, mert költségesen vagy, és nem államin.

2013. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!