Konduktor (MPANNI) vagy gyógypedagógia (ELTE)? Esetleg más?

Figyelt kérdés

11-es vagyok és szeptemberben vettem fel a biosz emelt fakot. Eleinte egy magyar közepet is szerettem volna de egyáltalán nem az én világom + a fakot az én magyar tanárom tanítja és úgy voltam vele hogy rendes órán is megtudom középszintre tanulni vele. A félévim az érettségi tárgyakból a matek (4-es) kivételével 5-ös.

Gyerekekkel szeretnék foglalkozni mióta az eszemet tudom (nem vagyok egy lelki típus ezért is gondoltam konduktorra) csak az a baj hogy a gyógypedre ajánlott az emelt magyar. Szerintetek nagy hátrányt jelent hogy nem vagyok emeltes?

Angol közép nyelvvizsgám van (se emelt érettségit se felsőfokút nem tervezek) mellette franciát tanulok de abból nem fogok vizsgázni.

Esetleg tudtok ajánlani más szakokat ilyen téren?


(16-án a Petőbe 31-én pedig a Bárcziba megyek nyílt napra. nyilván ott részletesebben megtudok dolgokat de kíváncsi vagyok külső véleményekre is.)


2013. jan. 3. 14:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Akkor nem most fogsz érettségizni, igaz? az a baj, hogy annyit változtatnak most a továbbtanuláson, ki tudja mi lesz addigra, tavaly nem volt és idén sem lesz kötelező a magyar emelt, anélkül is be lehet jutni.Magyar az mindenképp kell oda + angol, vagy biosz. (én fizetősön vagyok a magyar érettségim 75% lett, az angol 94% + nyelvvizsga (28 pont) és dupláztam. bioszból is érettségiztem, de az 70% lett, az angolt számítattam be.) emelt nélkül is be lehet kerülni, ha nem rontod el a magyart vagy a bioszt mint én... + ha ennyire jók a jegyeid az érettségi tárgyakból, akkor simán van esélyed, ha addigra nem teszik kötelezővé valamelyik emeltet...
2013. febr. 12. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!