Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van egy angol EMELT érettsé...

Ha van egy angol EMELT érettségim, viszont ahova jelentkeznék, nem felvételi tárgy az angol (tovább lent)?

Figyelt kérdés
Akkor ugye nem jár érte az 50 többletpont. Viszont az emelt érettségiért elvileg kapok középfokú nyelvvizsgát, amiért jár 28 pont. Azt a 28-at megkapom akkor is ha nem felvételitárgy az angol?
2013. jan. 4. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy van-e még ez a rendszer, hogy érettségiért nyelvvizsgát kapsz, de az tuti, hogy ha van egy középfokú nyelvvizsgát, azért kapsz 28 pontot.


(Ha angol lenne a felvételi tárgyad, és abból emelteznél és nyelvvizsgád is lenne, akkor nem kaphatnád meg az 50 és a 28 pontot is, csak az egyiket.)

2013. jan. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy igen, a +28 pontot megkapnád érte.
2013. jan. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor valóban nem jár érte a többletpont, viszont maga az emelt szintű érettségid, vagy tanúsítványod felmutatása egyenlő a középfokú nyelvvizsgával. Az emelt érettségid mellé nem fognak külön nyelvvizsga bizonyítványt kiküldeni, mert egyenértékűek. Igen, a nyelvvizsgáért járó pont járni fog akkor is, ha nem felvételikövetelmény az angol ott, ahova mész.
2013. jan. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 7. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!