Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova tovább az egyetemről?

Hova tovább az egyetemről?

Figyelt kérdés
Idén szeptemberben vettek fel az egyetemre (megnevezni nem kívánt mérnöki képzésre), s bár az átlaghoz képest nekem nem megy rosszul, de erősen gondolkozom rajta hogy otthagyom. Komolyan csalódtam a képzésben, reméltem hogy szakmai dolog lesz, ahol meg kell érteni sokmindent, de ami lejött az inkább a szivatás. Az is eléggé kiábrándít, hogy a szaktársak közül néhány totál-homály alak puskázással "leköröz" - én sem vagyok persze ártatlan kisangyal, de nem akarok 30/30 kreditpontot pusztán papírfecnikre vetett tudással megszerezni. Jövőre talán kaphatnék egy minimális ösztöndíjat, de az átlagom ettől még csapnivaló lenne (2.2 körül - mémileg a szakátlag fölött) és a motivációm is rég elveszett - valahogy már nem tűnik olyan jó ötletnek még 3-4+ évet elfecsérelni a diploma megszerzésére. Az egyetem melletti élet sem jött be, mert bár szerencsére a kolis szobatársak nem olyan szörnyű arcok, nekem nem való a szesz-vedelős életmód. Sajnos én messziről járok be és nem is vagyunk olyan tehetősek, mint mások, épp ezért ha ki akarok szállni, most csak az első félévet kéne kifizetnem - ha maradok és esetleg később "esek ki", akkor többszázezer forintot kell majd kidobnunk az ablakon. Utána szeretnék valamilyen fél-egy éves képzésre (OKJ? felnőttképzés? totál nem ismerem a rendszert) jelentkezni, de nem tudom, hogy van-e olyan lehetőség, ami ingyenes lenne vagy esetleg az egyetemi félév kifizetését is megúsznánk. Ha valaki fel tudna világosítani a dologról vagy ötleteket, tanácsokat tudna adni, azt megköszönném!

2013. jan. 5. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy OKJ-s szakmát ingyen szerezhetsz. De annak nincs akkora értéke a munkaerőpiacon, mint egy diplomának.
2013. jan. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szerintem nem a diplomának van értéke, hanem az embernek - s ezzel is is szembesültem sajnos az egyetemen, hogy vannak olyan tanszékek, ahol kíváló tudósok és remek előadók dolgoznak és segítik is az embert, míg egy másikon mondjuk lehet hogy jó szakember akinél tanulsz, de csak azért van ott hogy szívasson - ő is bekattan, meg te is - nem vagyok benne biztos hogy megéri az idegeskedést. Lehet, hogy a munkaerőpiacon csak egy számadat lennék, de nekem nincs is kedvem egy gyárba napi 8 órára mérnökként bejárni - az nem az én világom. Ellenben egy olyan OKJ amivel indíthatok saját vállalkozást/lehetek egyéni vállalkozó sokkal jobban vonz. Persze diplomával is lehetek akár EV is, de mint írtam teljesen kiábrándultam az egyetemi képzésből.
2013. jan. 5. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!