Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Igaz az, hogy könnyebb lesz...

Igaz az, hogy könnyebb lesz szeptemberben bekerülni államira? Leviszik a ponthatárokat? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
nekünk is ezt mondják a tanárok
2013. jan. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Ebből a szempontból tényleg könnyű, de csak 55 ezer államilag támogatott férőhely van. Idén kb. 170 ezer gyerek végez, ebből biztos nem fogja mindenki beadni a jelentkezését. Szóval hát nem tudom :/ Attól függ, milyen szemszögből nézzük ezt az egészet.
2013. jan. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy csökkennek az állami férőhelyek, csak a pontcsökkenésről nem hallottam és érdekelne erről valami hivatalos vagy félhivatalos forrás, mert sehol nem hallok többet, csak ennyit. Mennyivel csökkennek a pontok szakonként?
2013. jan. 6. 16:36
 4/11 anonim ***** válasza:
Erről eddig szó nem volt.
2013. jan. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Ha tudod, hogy számítják ki a ponthatárokat, akor tudhatod, hogy a férőhelyek és a ponthatárok csökkentése egyszerre lehetetlen.
2013. jan. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Rém kellemetlen, de nem tudom.
2013. jan. 6. 16:38
 7/11 anonim válasza:
A ponthatárokat csökkenteni nem fogják. Nem is tudják.. az állami férőhelyek számától és a jelentkezők arányától függenek.
2013. jan. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom hogy a ponthatár ugyanannyi lesz mindenhol mint tavaly. Sokan nem fognak felsőoktatásba jelentkezni az emelt érettségik miatt. Azért akik 4 éven át középszintre törekedtek, nem biztos hogy megtudnának ilyen rövid idő alatt birkózni egy emelttel. ÉS szinte mindenhova kell már egy emelt. Szerintem felsőoktatási szakképzésre fognak sokan jelentkezni (régi FSZ), mert ugyanaz lesz a neve a szakoknak mint bscn. Pl olvastam olyanról hogy gazdálkodás és menedzsment felsőoktatási szakképzés, ami 2 éves, és ugyanaz mint a gazdálkodás és menedzsment Bsc, csak épp nem kapnak diplomát érte. Hát, fura.
2013. jan. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Akkor röviden: a ponthatár annak a felvételizőnek a pontszáma, akit a legalacsonyabb ponttal felvettek. Vagyis felvételi ponto alapján sorba állítják a felvételizőket, és egy helyen meghúzzák a határt figyelembe véve, hány embert tudnak felvenni. Aztán megnézik, mennyi is a pontja az illetőnek, és arra rámondják, hogy ponthatár.

Ebből kiderülhet, hogy a férőhely függvénye teljesen, hogy mennyi a ponthatár.

2013. jan. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Illetve a férőhely mellett az, hogy hány ponttal felvételiznek az emberek.
2013. jan. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!