Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2013 szeptemberben induló...

2013 szeptemberben induló minden szakhoz kell természettudományi érettségi?

Figyelt kérdés

szóval az érdekelne ha én például 2011.-ben érettségiztem máshogy voltak akkor még a pontszámítások lényegtelen. Ha szociális munkásnak szeretnék jelentkezni akkor is kell tennem természet tudományi érettségi vizsgát valamilyen tárgyból ha nem követelmény a szakhoz ? Lényegtelen az hogy milyen szakra szeretnék jelentkezni kell a term.tud. érettségi ? Illetve hogy mivel 2011.-ben érettségiztem akkor még nem volt követelmény az hogy emelt szinten érettségizzek most követelmény már nekem is ha nem jogi vagy bölcsész vagy orvosi szakra szeretnék menni ?


remélem érthető :S



2012. nov. 26. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Bocs, de ha tényleg egyetemre mész, nem ártana komoly források alapján tájékozódnod. Például nem itt, mert hihetetlen tájékozatlanság és tévhit van itt.


1. A kutyát nem érdekli, mikor érettségiztél: ha adot évtől adott szakhoz kötelező az emelt, akkor kötelező. VISZONT NINCS ÁLTALÁNOS KÖTELEZETTÉSG AZ EMELT SZINTŰ ÉRETTSÉGIVEL KAPCSOLATBAN. Csupán néhány szakon bevezették feltételként.


2. Csak gondolat szintjén merült fel, hogy érettségizni kell természettudományos tárgyból mindenkinek. Ehelyett a felvételibe kell beszámmíttatni az egyik évvégi tárgyat. Ha egyáltalán nézik az évvégi jegyeket.

2012. nov. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
szociális munkához eddig se kellett és ezután sem kell majd!érettségi tárgyak: magyar v matek v társadalomismeret v töri v egy idegennyelv
2012. nov. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!