Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan ösztöndíj/"segély",...

Van olyan ösztöndíj/"segély", vagy bármilyen anyagi támogatás, amit minden egyetemista megkap szociális helyzettől és tanulmányoktól függetlenül?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Magyarul kapsz-e fizetest azert, mert egyetemre jarsz? :D Hat persze!
2013. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Van, de az nagyban függ az illető intézettől, hogy mennyire bőkezüek, úgy 3 ezer és 15 ezer kzöt.
2013. jan. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hallgatói önkormányzattól lehet érdeklődni. Rajtavannak a Neten.
2013. jan. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az első erősen félreértelmezte a kérdésem. Nem hülye vagyok, csak csóró.
2013. jan. 6. 17:40
 5/13 anonim ***** válasza:
Ahol én lakom, az önkormányzattól igényelni lehet évente egyszer 10000 Ft-ot, ezzel támogatják az egyetemistákat. Nem sok, de jobb, mint a semmi. Érdeklődj, hogy nálatok van -e ilyenre lehetőség.
2013. jan. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nincsen ilyen (az ELTE-n legalábbis). Egyszeres és rendszeres szociális támogatást csak rászorulók kapnak - itt nagycsaládosnak / félárvának stb. kell lenned, és 14 - 28 ezer forint között változik az összege. A tanulmányi ösztöndíj független a szociális háttértől, de azt csak a jobb tanulók kapnak.

Az előzőeknek igazuk van, az önkormányzatnál kell érdeklődni, egy barátom is kap támogatást azon keresztül.

2013. jan. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

"Nem hülye vagyok, csak csóró."


Akkor te is egy vagy a 9 millió 900 ezerből.

2013. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi a ténymegállapítást.
2013. jan. 6. 20:55
 9/13 anonim ***** válasza:
ilyen nincs sehol! persze ha valóban rossz az anyagi helyzeted, akkor pályázhatsz szoctámra, de ami alanyi jogon járna, mert egyetemista vagy, olyan nem létezik. miért is lenne?
2013. jan. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
nem rossz a szociális helyzetem papíron. persze, nincs egy fillérem sem, de minden lábam megvan, a szüleimmel élek és cigány sem vagyok.
2013. jan. 6. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!