Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 224 oldalt májusig hogyan...

224 oldalt májusig hogyan tanulnátok meg? Van valami jó tanulási módszeretek? Szó szerint tanuljam?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 22:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Mert mi az?
2013. jan. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%

Szo szerit tanulast magolasnak hivjak, azaz egy szot sem fogsz belole erteni.

230 oldal 4-5 honap alatt nehogy mar problemat okozzon, ez korulbelul 3-4 heti adag.

2013. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
vendéglátó idegenforgalmi alapismeretek érettségi , életemben nem tanultam:) elvileg könnyű
2013. jan. 6. 22:37
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Soha! verset tanulj szó szerint.
2013. jan. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Kétszer csináltam meg ezt az érettségit emelt szinten... Gondolom, hogy Voleszák Zoltános könyvből kell megtanulni az elméletét a vendéglátást-turizmusnak, szállodai ismereteknek, és a marketing alapismereteknek. Te választottad ezt az érettségit? Mert, ahogy írtál róla úgy jön át, hogy nem egészen a szíved csücske ez a szakmai terület. :) Ne aggódj nem nehéz, pláne középszinten kivitelezhető érettségi tárgy, de tanulni kell, mint mindent, szóval hajrá! :P :)
2013. jan. 7. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
én ezt emelten fogom megcsinálni:D Voleszák Zoltán könyvéből tanulok:)
2013. jan. 7. 10:13
 7/16 A kérdező kommentje:
de valamilyen tanulási módszert tudtok amivel gyorsabban könnyebben menne????
2013. jan. 7. 10:14
 8/16 anonim válasza:
100%

Nem ismerem a megtanulandó tankönyvet, ezt előre bocsátanám!!!!


Általánosságban a tanulási módszerekről: egyéntől függ, milyen módon tudja az ember a megtanulandó ismeretanyagot bevésni, rögzíteni.

Vannak az ún. vizuális, azaz a képi "rögzítősök". Ők a szövegekben mondatokat aláhúznak, különböző színekkel is akár, vagy kiemelő tollal a fontosabb részeket szemmel jól látható módon látványossá teszik. Szintén ez a típus az oldalszélekre is ír megjegyzéseket, amelyek segítik őt a tananyag rögzítésében.

Vannak olyanok, akik fel-alá járkálva hangosan olvassák a megtanulandó anyagot. Ezeket a mozgás és a hallás segíti az összpontosításban és a megtanulandó anyag rögzítésében.

Vannak, akik kijegyzetelik a megtanulandókat, rajzokat, táblázatos összefoglalókat készítenek.


Természetesen ezek a módszerek keverednek vagy keverhetők.

Én inkább vizuális és jegyzetelős voltam, és jól beváltak nálam ezek a módszerek. Csak míg a többiek a tananyagot kétszer, háromszor átvették, addig én csak egyszer tudtam. Csak egy ismétlésre maradt időm, de valószínűleg alaposan tudtam bevésni a dolgokat.


Neked kell ezek között döntened...

Jó és eredményes tanulást kívánok!

2013. jan. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

ma 07:47 vagyok.

A Voleszák könyv nagyon jó ehhez az érettségihez, mi is azt tanulgattuk végig az utolsó két évben emelt órákon. Tanulgasd csak, mélyülj el benne, mert az kell, ne csak felszínesen nézd át a témaköröket, mert abból nem lesz semmi, pláne úgy, hogy ismeretlen vizsgabizottság előtt teszel szóbelit, még nagyobb a vizsgadrukk,-tapasztalat. :S :)

Az írásbelire csinálgasd meg a korábbi érettségiket, legjobb gyakorlást nyújt neked, mivel a feladatok fajtája évről-évre ugyanaz, de majd ezt is meglátod. :) Fogalmakat, rövidítéseket, mozaikszavakat, angol kifejezéseket tanuld meg jól, a marketing részét pedig fogd meg egy kis logikával. :) Nekünk mindig azt mondta a tanárunk, hogy járjunk nyitott szemmel az utcán, mert az egész tér maga a marketing, és nagyon is igaza volt. :) Sok sikert! :) Ha segítség kell, írj, és próbálok tanácsot adni! :)

2013. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

ne b*sszál fel...

az infó könyvem 275 oldal, és szombaton vizsgázom XD

2013. jan. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!