Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 224 oldalt májusig hogyan...

224 oldalt májusig hogyan tanulnátok meg? Van valami jó tanulási módszeretek? Szó szerint tanuljam?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 22:12
1 2
 11/16 nanoxD válasza:

itt sok jó ötletet találhatsz: [link]

és sok sikert :)

neked is, előttem szóló :D

2013. jan. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
kösz :D
2013. jan. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%

Nekem bevált a következő módszer az időm beosztására, diákjaimnak is ezt szoktam tanácsolni:

1. A rendelkezésre álló időmet megfeleztem, és erre beosztottam a tananyagot.(Ez az első ismerkedés.)

2. A tapasztalat szerint kicsit el szokott csúszni a dolog.

3. A maradék időt újra elfelezem, és az első ismétlést erre osztom be.(Ekkor már csak az időm negyede marad.)

4. Visszatérek az 1-es ponthoz: azaz a maradék időmet újra elfelezem, és erre készítek egy újabb beosztást. (mivel egyre kevesebb idő alatt kell átvenni ugyanaz az anyagot, rá vagy szorítva a lényeg kiemelésére, mert másképp nem végzel az ismétléssel időre.)

5. A folyamat addig tart, míg az utolsó nap már csak néhány rövid mondatra, gondolatra marad időd.

6. A többszöri ismétlés révén ebből a néhány gondolatból bármelyik témakör könnyedén kifejthető, bármit is húztál a vizsgán.


7. Végül még egy jó tanács: A vizsga előtti napon délben, az ebéd után fejezd be a tanulást. Hagyj időt, hogy leülepedjen a tanult anyag. Az utolsó órákban, éjszakán tanult anyag már csak elnyomja a korábban megtanultakat.

Délután, kora este menj el a moziba, vagy barát(nőddel) vacsorázni, de 1 sörnél, 2-3 dl bornál ne igyál többet. Este 8 után sétálj 1 órát, legkésőbb 22 órakor feküdj le, pihend ki magad. Ha úgy érzed, hogy nem tudsz semmit, ne törődj vele, ez ilyenkor természetes. Majd másnap, amikor vizsgázol minden eszedbe fog jutni. Ha bármi kétséged merül fel, hessegesd el, s mondogasd magadban: Én tanultam, én készültem én tudom, Nekem sikerülni fog!!!


Végül egy vicc:

Megkérdeznek egy nyelvészt, egy egyetemi docenst, és egy egyetemistát, mennyi idő alatt tudna megtanulni egy új nyelvet:

Nyelvész: Már 10 nyelven jól beszélek, gondolom 4-5 év alatt ezt is megtanulnám.

Egyetemi docens: Jól beszélek angolul, németül se tudnának eladni, gondolom 1-2 év alatt ez is menne..

Egyetemista: Miért, mikor kell belőle vizsgázni?

2013. jan. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Jegyzeteld ki kezirassal, és a jegyzetedet tanuld meg! Másvalaki jegyzetevel nem működik! A jegyzeteles azt jelenti, hogy a lényeget írod ki tömören! Minél előbb kezdd el, és legalább két ismetlesre hagyj időt. Igy meg is erted, es ötöst fogsz kapni. PhD-s egyetemi tanár vagyok, egész életemben tanultam.
2013. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
224 oldal? 5 nap. Másodéves andragógus hallgató vagyok. 2 nap alatt elolvasod az egészet, kiemeled a lényeget közben, aztán azt elolvasod 2-3 alkalommal, nem nagy kaland :)
2013. jan. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

nekem kb. még egy hetem van, és több oldalam mint neked, de szerintem menni fog simán.

elég korán nekikezdtél, de nem feltétlen rossz, ha beosztod. sőt kifejezetten jó tulajdonságnak tartom, aki be tudja magának osztani, de ez még akkor is rettentően korán van.

persze, te tudod, hogy megy neked a tanulás, nem ismerlek.

2013. jan. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!