Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták/Főiskolások! Egy...

Egyetemisták/Főiskolások! Egy hónapban összesen mennyi a kiadásotok?

Figyelt kérdés
Írjátok oda, hogy koleszban vagy albérletben laktok és miket esztek, köszi!
2013. jan. 7. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Pest, albérlet:

- 30000 az albérlet

- 4000 bérlet

- kaját sokszor hozok otthonról, de általában főzök valamit magamnak, így kb 20000 körül van

- egyéb kiadások havi szinten nagyon maximum 5000

2013. jan. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! és a rezsi?
2013. jan. 7. 16:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Koli, 17 ezer forint. Havi tömegközlekedés bérlet 4000 ft. Vonatbérlet 7 ezer forint. Ha a koliban 5 napot vagyok, akkor 5000 forintot kapok egy hétre, attól függ hány napra megyek vissza, napi 1000 a "költőpénz".

Az ételt én teljes mértékben magamnak veszem, mivel az órák miatt főzőcskézni nincs mindig idő, így vagy összeütök egy könnyebbet pl spagettit, vagy megeszek egy menüt 800 ftért valahol a városban, vagy letudom magam egy óriáshamburgerrel, Fornettivel. (nem vagyok nagy evő, úgyhogy nincsenek e téren nagy igényeim)

Inni, ásványvíz, és a suliba tea :D Szórakozni abszolút nem járok, ami még kiadás lehet az a jegyzet, vagy könyv, amiből egy 3000-8000ig terjedhet.


Sok kolis társamnál látom h napi szinten pizzákat rendelnek, néha az is jó, nekem egy ezresért egy pizza elég 2 napra :D

2013. jan. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
nekem könnyű dolgom van, mert a saját városomban van az egyetem. továbbra is a szüleimnél lakom, így kb 1 forintba se kerül. olyan, mint középiskolás koromban volt, csak már egyetemre járok. :-)
2013. jan. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az a legjobb. :)
2013. jan. 7. 17:34
 6/9 anonim ***** válasza:

A szállást nem tudom, mert "saját" lakás, a rezsit meg anyumék fizetik. A tömegközlekedés ingyen van (az egyetemisták Szegeden kapnak bérletet).

A hazautazás költsége változó, attól függ, hányszor megyek haza. Ált. kb. havi kétszer-háromszor, az nekem kb. 2000 forint. Az ebéd napi 710 forint (ennyi egy menü ott, ahol kajálni szoktam), a reggeli kb. 500 ft, ha kávét is veszek, de nem mindig szoktam. Vacsizni otthon szoktam, a bevásárlás összege változó...

Mikor otthon vagyok, anyu szokott főzni, amit lefagyasztok, így nem mindig kell elmennem kajálni, van, mikor csak kiolvasztok vmi kaját és főzök hozzá köretet.

A jegyzetek ára változó, ált. év elején megveszem ami kell, de az igen drága szokott lenni sajna.

2013. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi! inkább olyanok válasza érdekel, akik nem otthon laknak és nem is kollégiumban, mert én így fogok és ehhez tudok viszonyítani.
2013. jan. 7. 20:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Barátnőm Szegeden tanul és albérletben lakik 2 másik barátnőjével együtt.

Jó környéken, egy 3 szobás panellakás kb. 50 ezer forint + rezsi ami nekik 40 ezer forint, tehát 30 ezerbe kerül fejenként.

"Otthon" eszik általában, multikban vásárol (tesco, spar, cba) és így elmegy kajára havonta 20 ezer forint. A hazautazás neki 2000 ft/alkalom. Szórakozásra körülbelül 4-5 ezer forintot költött, de amióta együtt vagyunk azóta ezt én állom :-) A bérlet ingyen van neki. (de egyébként 3500 ft lenne)

Egyébként amikor felvételiztem, gondolkodtam más városban (Pécs) és úgy számoltam hogy havi 63-65 ezer forintra lenne szükségem minimum, ha otthon eszek, szobát bérlek nem lakást és csak havonta egyszer utazok haza. Ja és persze keveset szórakozok.

2013. febr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
30-50 ezer mikor hogy húzom meg magam, vagy éppen mi az ami kell.
2013. máj. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!