Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pillanatnyilag nagyon elveszte...

Pillanatnyilag nagyon elvesztem, bármilyen tanácsnak örülök! :' ( A lent leírtakra tudtok válaszolni?

Figyelt kérdés

A felsőoktatás előtt állok. Két lehetőségem van, mindkettőre vágyok, de mindkettőnek van egy nagy hátulütője. ÉLETEM EGYIK LEGNAGYOBB DÖNTÉSE, NAGYON FONTOS! :O

A) terv:

Jó rész:Magyarországi egyetemre megyek, olyat tanulok amit nagyon-nagyon szeretek, pénzügyileg nagyon jó, az egyetemi évek a legcsodálatosabbak lennének.

Rossz rész: Munkába állásom után viszont nem keresnék valami sokat, nem lenne sokféle munkalehetőségem, bár munkám az igen, illetve örök időkre Magyarországra lennék kötve, soha nem mehetnék külföldre lakni. Meg egyáltalán, nem én dönteném el, hová költözök.

B) terv:

Jó rész: Ausztráliai egyetemre megyek, álom helyen lakhatnék, és később is jól élnék.

Rossz rész: Az egyetemi évek pénzügyileg rosszak lennének, és magát a tanulmányokat vagy egyáltalán nem élvezném, vagy csak töredék annyira, mint amit az A) terv szerint tanulnék.

Összegzés: családtól, barátoktól mindkét terv elszakít, szóval ez nem számottevő. (Bár a B terv még jobban mint az A persze.) Az egyiknél jól van pénzem, de főleg eleinte, a másiknál eleinte nagyon nem ól van pénzem, de utána viszont nagyon is. Két teljesen más tanulmányi területről van szó, az egyiket nagyon élvezném, a másikat alig-alig. De az egyiknél itt ragadok, a másiknál csodahelyen lakok!!!!


2013. jan. 14. 17:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a B tervet akkor javasolnám, ha biztosan külföldön szeretnéd tölteni a hátralévő életedet. Az A tervnél kíváncsi lennék a szakra, mert ha esetleg Rendőrtiszti, akkor nem olyan szigorúan veszik ezt a kirendelt munkahelyet. Figyelembe veszik a lakóhelyed, sőt át is kérheted magad más városba, ha költöznél. A B variáció szakja is érdekelne! :)
2013. jan. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem rendőrtiszti, hanem honvédtiszti, és erre igazán vágyok, csak az egyetem utáni élet nem tetszene annyira... Azt hiszem. Ausztráliában több szak lehetőség is van, de ott csak a lakhely motivál, nem a tanulmányok. Eddig olyan biztos voltam, hogy a honvédségnél akarok dolgozni!! De most meg itt van ez a másik, nagyon jó lehetőség.. .
2013. jan. 14. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!