Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyéni tanrend nappalin vagy...

Egyéni tanrend nappalin vagy levelező?

Figyelt kérdés

2 éves jogász hallgató vagyok a PTE-n. Mivel az iskola költségeit már egyre nehezebben tudják a szüleim fizetni, ezért arra gondoltam, külföldön dolgoznék.

A terv az, hogy vizsgák után Ausztriába mennék dolgozni és mellette csinálnám az iskolát is. Levelezőre nem szívesen mennék át mert őszintén szólva a szint is vicces ahhoz képest hogy nappalin mi az elvárás. Egyéni tanrendről nemrég hallottam, de nem tudom hogy megfelelő indokom lenne e arra hogy megkapjam.

Mindenképpen be szeretném fejezni a sulit, nem akarom hogy pocsékba menjen az a kis tudás illetve nem kevés pénz amit befektettünk már ebbe.

Lehetne ezt csinálni?

Levelező vagy egyéni tanrend?

Van valaki hasonló szituban mint én?


2013. jan. 15. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogy a szint mitől volna jobb, ha anappalis óráidra nem nézel be, mint ha levelezőn tanulsz, ahol legalább az időbeli korlátok szerint van felosztva az anyag. Meg én nem is fogadnám el ezt a kérvényt.

Egyébként szerintem kedvezményes tanrendnek hívják: egyéni tanrend az, hogy magadnak veszed fel az óráidat, azt, amit szeretnél.

2013. jan. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A követelmény más a levelezőn...nappalis vagyok van levelezős ismerősöm és tudom hogy mik a követelmények ott.

Nappalis diplomát szeretnék...

egyébként pedig nem tudom jársz e egyetemre, de sok csoporttársam be sem jár órákra, hanem csak vizsgázni mert dolgozik mellette és nappalin van...

2013. jan. 17. 12:26
 3/8 anonim ***** válasza:

"A követelmény más a levelezőn...nappalis vagyok van levelezős ismerősöm és tudom hogy mik a követelmények ott.

Nappalis diplomát szeretnék... "


- Szerintem csak rajtad múlik, mennyit tanulsz, de a diplomádba nem kerül be, nappalin vagy levelezőn végeztél-e.


"egyébként pedig nem tudom jársz e egyetemre, de sok csoporttársam be sem jár órákra, hanem csak vizsgázni mert dolgozik mellette és nappalin van..."


- Igen járok, tapasztaltam hasonlót. És ez most miért fontos? Ha ennyivel elintézhető, akkor nem is kell kérvényezni.

2013. jan. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, én hasonló cipőben járok, mint te, csak én az SZTE-s vagyok.

Én is ezen filózok, hogy egyéni tanrendet kérjek (nálunk is úgy hívják) vagy menjek át levelezőre.

Az a baj, hogy ha levelezős leszek, diákmunkát nem vállalhatok, viszont állandó munkát meg nem tudom merre találnék (mivel ha azt nézzük, mégcsak érettségim van).

Arra gondoltam, hogyha levelezős lennék, elkezdenék egy okj-sképzést, mert akkor lenne nappalis diákom és tudnék diákmelózni mellette.

De így, hogy mondtátok, hogy az 'anyag' teljesen ugyanannyi mint nappalin, meggondolandó..

Amúgy kérdező, az egyéni tanrendhez szerintem bőben jó indok a külföldi munka, legalábbis egyik barátnőmnek elfogadták.

De van is már konkrét hely, ahova mehetnél dolgozni?

2013. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

*bocsi lett pár helyesírási hibám:)


mire értetted azt, hogy vicces a szint levelezőn a nappalis-hoz képest?

2013. jan. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Levelező könnyebb és vizsgáztam velük néhányszor...nem leszólni akarom de sok érdekes dolgot mondtak!
2013. jan. 21. 07:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha gondolod igazán mesélhetnél róla pár dolgot, mert engem érdekelne, nekem nincs ilyen ismerősöm, így nem igazán van róla fogalmam, hogy hogy működnek ott a dolgok
2013. jan. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hátte hülye vagy! A diplomába nincs benne hogy nappalin vagy levelezősön végeztél... -.-
2014. dec. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!