Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyész, vegyészmérnök vagy...

Vegyész, vegyészmérnök vagy gyógyszerész? Segítség

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok, és nem tudom eldönteni, hogy melyik szak lenne a 3 közül a legjobb döntés. Biológia és kémia faktra járok. A legszimpatikusabb a gyógyszerészet volt de hallottam mennyire kemény és stresszes, ezért már kezdek lemondani róla. Ezen kívül érdekel még a vegyészet vagy a vegyészmérnök szak. SZóval arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek melyiket érdemes a legjobban tanulni, melyikkel lehet a legkönnyebben elhelyezkedni, illetve mennyi a keresete. Esetleg személyes tapasztalat is érdekel a szakról.:) Köszönöm!

2013. jan. 18. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mind a három elég nehéz szak. Mostanában a GYTK nagyon felkapott a Dr. cím miatt (is), de a nagyobb városokban már van elég patikus, vidéken van hiány. Ezen kívül gyógyszergyárban is el tudsz mind a 3-mal helyezkedni, 3-400.000 forintos fizetésért, persze kihajtják belőled a sz... is. A gyógyszerészetivel többfelé elindulhatsz, szélesebb a paletta.
2013. jan. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

igazából ez nehéz kérdés. de mindhárom jó, szóval rossz döntést nem hozhatsz. :-)

én éppen vegyész hallgató vagyok, de jártam mérnökire is. szerintem a kémia szak sokkal érdekesebb, mint a vegyészmérnöki volt. viszont a mérnökök lehet, hogy többet keresnek. igazából ezt még nem tudom, mert ott még nem tartok. de az is igaz, hogy nálunk jópáran vannak, akik azért lettek kémia szakosok, mert gyógyszerészre nem vették fel őket.

2013. jan. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ hogy megy a matek és a fizika..
2013. jan. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A vegyészek a 3 éves diplomájukkal simán el tudnak helyezkedni, elég gyorsan (most végzett ismerősöm) De az +2 évvel már nehezebben!

Gyógyszerész-vegyész első 2 évben a kémiai részen ugyanazt tanul (vegyész többet de csak kicsivel) A biosz rész a nagyon más! Az a gyógyszerészeknek az orvosokkal van együtt! Gyógyszerészeti sztem durvább hiszem csak "emberéletekről döntesz" ha hibázol... Ezért a tanárok is így követelnek!

Sztem mind 2 szakkal jól jársz! :)

2013. jan. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!:)
2013. jan. 21. 22:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Na jó, akkor tisztázzuk! A kezdő vegyész/vegyészmérnök nem keres 3-400 ezret, viszont nehezen kap munkát, aki kivétel az szerencsés, vagy jók a kapcsolatai. A vegyész kb ugyanannyit keres, mint a mérnök változata és szélesebb körben tud elhelyezkedni. A gyógyszerész pedig jóval kevesebb kémiát tanul! Ugye a vegyésznek gyakorlatilag a nevében is ott a kémia. Mivel rengeteg a friss diplomás vegyész/vegyészmérnök, a cégek válogathatnak. Nem azt fogja felvenni a mai világban, aki kevésbé képzett. Ez ugye logikus. Rosszul vannak a 3 éves bsc diplomával rendelkező jelentkezőktől, van olyan hely, ahol csak vegyésztechnikusi munkakörben foglalkoztatják őket! Természetesen a mostanában végzettekről beszélek.

A legjobb választás még mindig a gyógyszerészi! A gyógyszergyárak is őket preferálják a vegyészekkel szemben, jóval több fizetést is kapnak.

A fent felsorolt diplomákból 2-vel rendelkező, gyógyszeriparban dolgozó vagyok.

2013. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!