Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges ez valahogy? Lenne...

Lehetséges ez valahogy? Lenne értelme?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Érettségi előtt állok, és még mindig nincsenek pontos elképzeléseim arról, hová szeretném beadni a jelentkezésemet. Valószínűleg a pszichológiát fogom megpályázni (azonkívül germanisztikát b-tervnek, ha nem vesznek fel..), de most az jutott eszembe, hogy talán a pszichopedagógia is jó választás lenne. Arra lennék kíváncsi, nem lehetne valahogy a pszichológiát és a pszichopedagógiát egyszerre tanulni, mindkettőt felvenni? Vagy csak úgy, ha az egyik már másoddiploma? Ha az egyiket később csinálom, akkor veszít valamit az értékéből (esetleg szűkebb körű képesítést kapok)? Egyáltalán van értelme ezt a kettőt "kombinálni"?

Köszönöm a választ!



2013. jan. 24. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
A pszicho önmagában olyan nehéz, hogy szusszanni se lesz kedved (ha felvesznek), nem hogy még egy másik szakot is elvégezni. Amúgy ahhoz, hogy pszichopedagógiát tanulj, először gyógypedagógiára kell menned és aztán választhatod szakirányként. Ha tényleg pszichora akarsz menni, akkor gyúrj rá a bioszra, mert az első év kőkemény biosz.
2013. jan. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Megbocsáss kedves első választ adó, de hülyeséget beszélsz. Messze nem olyan nehéz ám a pszichológia, és a biológiarésze sem vészes - annyira biztosan nem, hogy erre külön előre gyúrni kéne.

Bátran jelentkezz előbb pszichológiára, utána amire akarsz, lehet egyszerre két szakot vinni (bár mindkettővel csúszni fogsz). Meg dolgozni sem tudsz majd két szak mellett.

2013. jan. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Gondolom mindkét szaknak eléggé utánanéztél, így most azt nem írom, hogy melyik mivel is foglalkozik.


Az tény hogy a pszichopedagógiához először gyógypedagógia képzésre kell menned, ahol mint szakirányt választhatod. Először is a gyp szakon nagyon pártolják a két szakirányt amivel még nincs is gond, de gondoltam leírom, ha tényleg mész számolj vele. A pszichopedagógia nagyon szép, egy időben én is az akartam lenni, egészen addig még intézménylátogatás során elmondták, hogy nem nagyon becsülik meg ezt a szakmát és hogy sokan mennek tovább pszichológiára ahol jobban elismerik a diplomát és jobban kapnak munkát.


Ez alapján azt mondom neked, hogy inkább válaszd a pszichológiát, és a pszichopedet csak akkor ha kifejezett célod van vele.

2013. jan. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! főleg neked, 3. válaszoló!
2013. jan. 26. 17:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azért jelentkeztem ELTE gyógypedagógiára, hogy pszichoped szakirányra tudjak menni, ha nem vesznek fel pszichológiára. (nem vettek fel, bggyk-n vagyok :D) viszont nagyon sok rosszat hallottam róla, szervezetlenek az órák, de a követelmény nagy, stb. intézménylátogatás nekem is elvette a kedvem, egy nagyon lepukkant kórházban voltunk, nekünk is mondták, hogy nem becsülik meg őket, a hierarchia legalján vannak, ahol a csúcson a doktor, pszichiáter, pszichológus stb... és ezt nekünk is mondták, hogy a pszichopedagógus, nem valami "kis"pszichológus vagy ilyesmi, eléggé eltér a két szakma. még én is vacilálok, hogy arra a szakirányra menjek-e, pedig azért jöttem ide... de időközben nagyon megszerettem a sulit, és a szakirányok is jók :)
2013. febr. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2013. febr. 12. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!