Orvosi vagy biosz?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy Elte bioszra menjek e vagy ÁOK ra. Engem a biosznak minden része érdekel, a kutatás is nagyon, másrészt viszont nem szeretném egész hátralévő életemet laborokban tölteni, szívesebben foglalkoznek emberekkel orvosként(elsősorban a humanbiologia érdekel). A problémám tehát az, hogy sokkal szívesebben tanulnam azokat a tárgyakat amik ELTE n vannak(növénytan,ökológia,etologia,sejtbiosz,genetika) mint mondjuk anatomiat... Külföldi lehetőségek is érdekelnek, valamint lényeges szempont női mivoltom. Elég ambiciózus, maximalista típus vagyok, és sikeres szeretnék lenni a munkámban de emellett szeretnék gyerekeket akiket nem akarok elhanyagolni a karrierem epitgetese miatt(tegyük fel, késő esti ügyeletek, váratlan műtétek, ilyesmi ami amúgy tök vonzó lenne). Tudom, mindent nem lehet... Szívesen olvasnam biologus/orvostan hallgatók véleményét, tapasztalatait! :)

2013. jan. 25. 20:12
 1/3 bensdorp ***** válasza:

Vesd össze az egyetem 5-6 évét a rá következő 40-45 évvel! Szerinted melyik a fontosabb? Mekkora időtartamban szeretnél a szíved vágyával foglalkozni?

Ha nem szeretnél laborban dolgozni, ne legyél se biológus, se kutató! Ha embereket szeretnél gyógyítani, légy orvos!

A karrier és a magánélet között pedig fel kell állítani egy egyensúlyt, de soha nem lehet a kettő együtt a 100%-os. Én ezért választottam családcentrikus nőként az orvosi helyett a gyógyszerészetet annak ellenére, hogy azóta is az orvostudományokat szeretném sokkal inkább tanulni. De nem az egyetemi évek a lényeg, hanem a munka, hogy az mennyire neked való. Én is emberek gyógyításával szeretnék foglalkozni, azzal is fogok gyógyszerészként, a szabadidőmben pedig olvashatom a kimaradt orvostudományos irodalmat - ahogy te is megteheted az etológiával, ökológiával és növénytannal, ha nem a biológiát választod.

2013. jan. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ! :) Hát, ha tudnám mi a szívem vágya, nem tettem volna fel ezt a kérdést. Valahol pont a két egyetem között állok... Mindkettő és egyiksem egyszerre. A gyógyszerészet nem érdekel annyira, ezért is gondolom, hogy talán inkább elte... Biológusként milyen gyakorlati állások vannak? Vannak egyáltalán ?
2013. jan. 26. 09:51
 3/3 anonim válasza:
Elég nagy a különbség a kettő között, egy szakorvos 11 évig tanul azért, hogy elérjen valamit az életben, nehéz elhelyezkedni viszont aki ezt szeretné/szereti annak álomszakma. ELTE biológia szaka szerintem jóval könnyebb(persze az se könnyű, de az orvosihoz képest igen) És azért ha nagyon nem érdekel az anatómia akkor ne nagyon vágj vele az orvoslásba! Remélem segíthettem :)
2013. jan. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!