Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha érettségi után kihagyok...

Ha érettségi után kihagyok egy évek akkor is lehet egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Szeretnék még egy nyelvvizsgát. Ezt most már nem fogom tudni megoldani. Viszont olvastam, hogy a briteknél teljesen bevett szokás, hogy gimi és egyetem között kihagynak egy évet. Ez idő alatt le tudnám tenni a nyelvvizsgát. Viszont, ettől függetlenül egy év kihagyással is jelentkezhetek egyetemre ugyanúgy mintha közvetlen érettségi után jelentkeznék.?

2013. jan. 29. 00:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Hagyj ki évet!!


Nyelvvizsgázz és OKJ-zz, vagy dolgozz és nyelvvizsgázz!


Szerintem 12 (vagy 13) év tanulás után nem kell pihenő. Nem megterhelő az. :) Ellenben jó, ha kitisztult aggyal végiggondolod, mi szeretnél lenni, utánajársz, mi az, ami piacképes, és szeretnéd. Ha dolgozol, megtudod, mi az, hogy dolgozni és tisztában leszel a képességeiddel. Mennyire bírod a monotóniát stb.


Én nem hagytam ki, most itt vagyok egy vacak szakon, amit rühellek. Hogy a hivatásom lenne? Messze van attól!!!

A barátnőim, akik kihagytak, egytől egyig nekik szimpatikus szakon vannak, és minden nehézség és minden dögunalmas tölteléktárgy ellenére nagyon szeretik.

2013. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!