Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyszerűen nem tudom eldönteni...

Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy milyen foglalkozást válasszak. Miért? 19/L

Figyelt kérdés

tényleg nem tudom, és annyira el vagyok keseredve.. már nagyjából 10. es korom óta gondolkozok, hogy mire is kéne menni, de még így egy hónappal a jelentkezési határidő előtt sincs fogalmam róla..

és az a baj, hogy nem azért mert semmi nem érdekel, hanem mert szerintem túl álmodozó vagyok, és inkább szeretek olvasni, gondolkozni az életen, meg a szép dolgokon, és nagyon érzékeny is vagyok.. és ezért szívesen mennék mondjuk magyarral kapcsolatos helyre, de aztán rájövök, hogy annyira nem is szeretem a magyart, a verselemzést, stb.. ráadásul matekfaktra járok, meg fizikára..és most jöttem rá, hogy a fizikát utálom, és matekból hiába vagyok nagyon jó, de nem szeretem, nem köt le, nem szeretném az életemet reál irányban leélni..

rajzolni is nagyon szeretek, de hamar elmegy a türelmem, és nem vagyok nagyon precíz, inkább ilyen nagyvonalakban szeretek rajzolni, vagy festeni.. viszont a művészeti egyetemre biztos nem vesznek fel.. így egyszerűen nem tudom mit kezdjek az életemmel.. nem szeretnék egy unalmas, irodában ülő felnőtt lenni, viszont mivel visszahúzódó vagyok, és nem jó a kommunikációs képességem, ezért emberek között sem nagyon tudom elképzelni magam..

ja és azt nem írtam, hogy a vért sem bírom, szóval az orvosi kizárva:D

ha emberekkel kéne foglalkozni, akkor leginkább a gyerekekkel, és az öregekkel tudok kommunikálni, a gyerekek általában szeretnek, jól kijövök velük:)

.. szerintetek mi lenne az ideális foglalkozás nekem? van még valaki ilyen lelkiállapotban?:D én tényleg nem tudom mi legyen:(


2013. jan. 31. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Óvónő/tanítónő. Lehet és kell is rajzolni. Szükség van az érzékenység, (bár inkább a mások iránti érzékenységre) irodalomra. Emberek közt lehetsz. Kiélheted a művész hajlamaid. Tarthatsz szakköröket.
2013. jan. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja , és a legkevésbé sem unalmas hivatások! :)
2013. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia :) Én is kb. ugyanigy állok, csak matek helyett biológia, de mellette ugyanugy fizika. Engem gyógyszerésznek küldenek, mert azzal a szakmával meg lehet majd élni. De én igy ugyanolyan álmodozó, érzékeny és az életen gondolkozó vagyok mint te, csak én nagyon jól tudok mindenkivel kommunikálni. Ha magam dönthetném el, akkor szinésznő, designer, lakberendező, zenész, énekesnő, táncos vagy fotós lennék, mert ezt hobbi szinten bár, de mindet művelem :) Sajnos az én álmaim nagyon nem biztos hogy valaha meg fognak valósulni, de mivel valamit kezdenem kell az életemmel... Te is gondolj arra, hogy attól még nincs veszve semmi, ha nem rögtön annak tanulsz, ami érdekel. Ha rájössz hogy mi érdekel és nagyon akarod majd a későbbiekben hidd el hogy lehetőség fog nyílni rá. De akkor azt ajánlom majd, hogy kockáztass és ne szalaszd el :) Nem tudom segítettem-e:)
2013. febr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!