Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre kellene mennem? Programo...

Merre kellene mennem? Programozó vagy Videószerkesztő?

Figyelt kérdés

Videoszerkesztés, a legjobb dolog a világban! Azt nagyon jól csinálom, jó érzékem van hozzá! Még ált. iskola 7-be járok, de a you tube-on már 13,500-an nézték a videóimat, és szerintem ez nagy dolog ez 7-estől. Jah bocs! 6-os voltam, amikor csináltam egy videót azt 6,500-an látták már. Továbbá ügyesen vágok! Meg lehet ebből élni? Nehéz lenne elhelyezkedni?



A másik pedig a programozás:


Nos, a matek tudásom 4-5 ös között van, de megőrülök, hogyha ilyen függvényeket, meg ilyen összetett dolgokat kell megoldanom. Nem szeretem a matekot, csak a geometriai részét. Utálom ezt a hosszú függvényesdit, meg az algoritmusokat meg a képleteket!

ezzel jobban el lehet helyezkedni, mint a videoszerkesztéssel? Másik kérdésem, pedig a programozáshoz a matek melyik részét használják leginkább? Tehát hogy inkább hatványozás, vagy inkább valami más.


Merre induljak el? Melyikkel lehet, jobban elhelyezkedni?



2013. febr. 11. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
A programozáshoz nagyon jól kell tudni a matek minden részét.
2013. febr. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én úgy vélem, hogy a videószerkeztés is olyan, mint a fotográfia. Eleinte marha nehéz lenne belőle megélni és szerencse is kell ahhoz, hogy befuss.

Programozóként könnyen el tudsz helyezkedni magas kezdőfizetéssel.

És pont az a matek kell hozzá, amit leírtál, hogy nem szeretsz.

2013. febr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Én kíváncsi vagyok a videóra. Had lássuk!
2014. aug. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem szívesen mutatom. A lényeg az, hogy nagyon jó ötleteim vannak, sőt! Bicikli vagy autós reklámot egy zenére már a fejemben leforgatom. Amikor hallgatom a zenét, akkor már a szemem előtt van az egész kisfilm! Csak hát az a baj, hogy hiába, vannak ötleteim, ha nincs aki adja hozzá a lényeget!
2014. aug. 10. 09:53
 5/6 LostSilverBook válasza:
Azóta eltelt pár év. Mit választottál? :) Hogy megy? mit tanácsolsz másoknak, akiknek hasonló kérdés fogalmazódott meg a fejében?
2018. aug. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nos, igen eltelt pár év.


Mivel a kérdés kiírása környékén volt egy rendezvény ahol pincérkedtem, így egy vendéglátói is felmerült. A középiskolát 2 irányba képzeltem el

a) informatika

b) vendéglátói.


Végül az informatikát választottam, mivel egy informatikusból lehet pincér fordítva már nehezebb.


Szakközépiskolába /szakgimnáziumba (ki tudja hogy hívják már...) jelentkeztem és fel is vettek. És hogy mi lett a vége?


Megutáltam az egészet! Középiskolában Java nyelven kezdtünk el tanulni, de volt PHP, HTML, mysql is...


BORZALOM!


Az egész a matekkal kezdődött, már a 9-es anyagokkal is voltak bajaim középszinten. Végül heti 2 órányi matektanár segítségével, de 4-esre - ha jól emlékszem - mindig kihoztam, az érettségim is 4-es lett. Itt középszintről van szó, és voltak olyan részek, amelyek megterhelőek voltak számomra, így emelt szint szóba sem jöhetett.


Másik oldalról a programozás. Mivel alapvetően vizuális típus vagyok - és ez a kérdés kiírása óta csak erősödött - ezért számomra ez kész halál volt.



Sokszor csak néztem, hogy "ez most minek? Miért kell ezt ideírni? Miért nem elég annyi?"

(Aki benne van a programozásban alap szinten az tudja ezeket).


Kedvenc kérdésem pedig, hogy "Minek kell meghívni az osztályokat, metódusokat, ha már alapból fel van telepítve a gépre a Java MINDEN összetevője?" Akkor mi a p*csáért kell meghívni?


Az alapalgoritmusok közül volt olyan amelyet 3 hónap után sikerült megértenem, mindezt azért, mert a program működésének sorrendjét én úgy láttam, hogy 1-2-3-4-es lépés, viszont a program meg 1-2-4-3-as lépések alapján futott le.


Tehát harmadik és negyedik lépést felcserélte - és így működött jól - de ez engem borzasztóan összezavart!


Az egész programozás egy logikai játék - legalábbis nekem az jön le - megfejelve némi száraz anyaggal.


Sikerült elvégeznem, és rájöttem, hogy nem az én világom az informatika.... Hagyjanak vele békén. A "Java" nyelv betette nekem a kaput.


Végül videózást választottam, és azon belül is, ami a legjobban érdekel az a vfx! A vizuális effektek! Ha beírod a youtube-ba, hogy vfx breakdown rájössz mire gondolok.


Így ilyen irányban fogok továbbmenni, és nem bántam meg a középiskolát.


Ha vendéglátóiba mentem volna, akkor most egy informatikai kart jelölnék meg az egyetemen ahol fél év után kibuknék és csak a baj lenne vele.


Viszont így, hogy tudom hogy ez nem az én pályám ilyen lehetőség már nincs is. :D



Aki ilyen helyzetben van mint én, annak azt javaslom, hogy mindenképp válassza az informatikát vagy a "nehezebbik" irányt.


Ha valaki elvégez egy nehezebb "szakot" akkor utána könnyebb megtanulni a könnyebb szakot, - lásd egy informatikus lehet pincér- míg fordítva ez már sokkal nehezebb.


Ha semmilyen irányban nem érdeklődsz, akkor javaslom hogy töltsd ki az online személyiségtesztet, melyet ha jól töltesz ki, akkor elég sokat meg tudhatsz magadról.


Bár az ember személyisége 15-16 éves kor körül alakul ki, és alatta még képlékeny de egy próbát megér.

A kérdéseket ALAPOSAN olvasd el, gyakran kérdez tagadva, dupla tagadás....


[link]


Én ENFP azaz kampányfőnök vagyok.


Minden személyiségtípushoz tartoznak munkák. A kapott személyiségtípusodat (a 4 betűt) beírod a gugliba + utána azt, hogy "jobs". ;)


Nekem pl pont kiírta hogy kerüljem az informatikai állásokat mert nem nekem valók. :D



Ha ez sem segít akkor én mindig azt mondom tanulj nyelvet. Egy angol-spanyol duóval remek alapod lehet, és a diplomához is kell már majd. :D



S mit ad a sors, a vfx-hez is kell/het a programozás. Igaz ott Python-t tanulnak az emberek, ami sokkal egyszerűbb. :D

2018. aug. 23. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!