Az anglisztika alapszak mennyire durva?

Figyelt kérdés
Angol tagozatos gimnazista vagyok, és természettudományos szakon fogok továbbtanulni. Az érdekelne, hogy ha felsőfokon vagyok angolból, mennyire nehéz az anglisztika, mert arra gondoltam, hogy azt a 130 valahány ezret kifizetném félévente, és ott olyan nyelvtudást szereznék, amivel ki tudnék menni külföldre valami pályázat útján a természettudományos diplomával elhelyezkedve. Ne oktassatok ki, még nem voltam egyetemista, tudom, hogy egy szakot is nehéz elvégezni, de ezért kérdezem, hogy hátha valaki csinálta már így vagy hasonlóképpen!

2013. febr. 15. 20:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg csak azért akarsz anglisztikára menni, mert erős nyelvtudást akarsz, akkor teljesen felesleges ezért oda jelentkezned, mikor mondjuk a heti 20 órádból csak 3-4 megy rá kifejezetten a nyelvfejlesztésre. Kint hidd el hamar erős nyelvtudásod lesz, és ha jó munkaerő vagy a másik szakmádban a munkáltató cég fizet neked kint nyelviskolát, hogy megfelelően tudj integrálódni. Arról nem is beszélve, hogy különböző szinteken az egyetemek is indítanak nyelvkurzusokat, méghozzá általában jelképes összegért.
2013. jún. 26. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
65%
Én Anglisztika BA-t végeztem. Oda már úgy kell menni, hogy tudsz rendesen. Én gimi végén csináltam egy felsőfokot, és még így is komoly kihívást jelentett az Academic English 1 vizsga anno, ami Cmabridge C1 szinten van az első év végén. A nyelvet ott nem fogod megtanulni. Viszont ha érdekel a kultúra, az idodalom, nyelvészet, stb, akkor remek választás, mellette tényleg profi nyelvtudásod lesz a végére, mert a 3. év végén az Academic 2 vizsga Cambridge Proficiency C2-es szint.
2013. jún. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem számít, hogy milyen gimnáziumba jártál, vagy mennyit tanultál, az számít, hogy tudsz angolul, vagy nem. Ha nem tudsz, ne menj anglisztikára, mert ott nem tanítanak meg.
2014. júl. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
53%
Ha tagozatos vagy nyelvből,akkor menj emelt szintű érettségire s meglesz a nyelvvizsgád
2015. febr. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Tagozaton elég nyelvtudást szereztek -

Fölösleges az anglisztika -

2015. febr. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!