Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az emelt szintű kémia érettség...

Az emelt szintű kémia érettségit így meg lehet jól írni?

Figyelt kérdés

Önállóan készülnék fel, előkészítőre nem tudok eljárni.Voltam kémia faktos habár a kísérleteket csak egyszer végeztük el, nem hiszem hogy sokat segített (nagyon egyszerű, összeöntős kísérletek voltak). Azóta felvételt nyertem egy egyetemre, ott volt laborgyakorlatom. Nem tudom elegendő-e ez a gyakorlati tudás az érettségihez.

A számolós feladatokhoz elég, hogy ha az Ötösöm lesz kémiából feladatait megoldom és úgy gyakorlok? A könyv feladatai vannak olyan nehézségi szintűek mint az emelt érettségi?



2013. febr. 16. 19:30
 1/1 anonim ***** válasza:
Igen, ez így ahogy leírtad elegendő egy 90% körüli emelt érettségihez. A kísérletek nem túl bonyolultak, még laborgyakorlat nélkül is, józan paraszti kémiaésszel megoldhatóak. A Villányi Attila-féle kémiakönyv nagyon jól lefedi az anyagot, hátránya hogy kitöltögetős. Ha tudsz szerezni kitöltöttet az tökéletes. Az ötösöm lesz kémiából pedig még sok is, vannak benne egyetemi szintű példák is, szóval ha abból gyakorolsz nem lehet bajod. A legtöbben gyakorlati tudás nélkül teszik le ezt az érettségit, szóval szerintem nincs mitől tartanod. Viszont kemény tanulást is igényel, néha kitalálnak sz*patős feladatokat.
2013. febr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!