Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Akik 90+%-os kémia és biosz...

Akik 90+%-os kémia és biosz emelt érettségit csináltak, válaszolnának pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Milyen könyvekből készültetek?

Faktosok voltatok? Ha igen, mennyit segített?

Mikor kezdtetek el komolyabban készülni rá?

Hány órát tanultatok egy nap? Minden nap?

Hogyan tanultatok? Milyen módszerrel?


2012. márc. 7. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak bioszt csináltam, kémiát nem.

1. Ezekből:

[link]


[link]


Órán a Lénárd-féle könyvből tanultunk, de az elég szar.


2. Igen. Hát, nem túl sokat. Gyakorlásnak jó volt...


3. Nem igazán volt ilyen...faktra tanulgattam amikor épp volt vmi számonkérés, meg olvasgattam otthon a nagy szerényis könyvet mikor épp kedvem tartotta. Amikor OKTV-re készültem, akkor próbáltam kicsit alaposabban tanulni, nem csak olvasgatni, de nem sok minden lett belőle.

Szóbelire tanultam rendesen, mikor vége lett az írásbeliknek.


4. Nem tudom, nem igazán tanultam csak olvasgattam. Nem minden nap.


5. Lsd: fentebb. Jegyzetelgettem is az olvasottakat, de úgy igazán sosem álltam neki megtanulni.

2012. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Aha, köszi!

És amúgy hány százalékos lett?

2012. márc. 7. 19:40
 3/6 anonim ***** válasza:
95.
2012. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Én igaz még nem érettségiztem le,de járok felkészítő tanárhoz kémiából.Biológiát meg itthon egyedül tanulom.Nekem azt mondta a tanár,hogy érdemes 2évet rászánni a kémiai felkészülésre ahhoz hogy jól leérettségizzek belőle,mert sokat kell számolni,rengeteg az anyag.

Kémiából: Villányi gimis könyvei,Villányi: ötösöm lesz Kémiából és Villányi:Kémia a kétszintú érettségire.Ezekből készülök.Függvénytáblázatot érdemes megvenni és sokat tanulmányozni,mert beviheted az érettségire és sok seítséget nyújt.


Biológiából: Szerényi könyvek I-II-III-IV és a Nagy biológia feladatgyűjteméynből (zöld borítású) készülök


Biológia nem vészes ahogy az elöttem lévő is írta.kémiát napi 2-3 órát tanulok (elmélet+ számítási feladatok)


Nekem már vannak gyerekim így nehéz mindig csak az anyagra koncentrálnom amikor nyüzögnek körülöttem,de akinek nincs biztosan könnyebben és rövidebb idő allatt feltud készülni.Remélem segítettem...

2012. márc. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Napi 2-3 óra? Na az nem semmi!

Sok sikert :)

2012. márc. 8. 16:49
 6/6 anonim válasza:
De összerakva tanulok ennyit egy nap kémiát,mert közbe az egyik gyerek ezt kér a másik meg azt....
2012. márc. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!