Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen puskázni? Ti mit...

Egyetemen puskázni? Ti mit vallotok, szerintetek. Van olyan aki egyetemista és azért szokott puskázni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 21:21
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Van bár a csoport nagy része utálja és kiközösíti mert csalással veszi el előlük az ösztöndíjat.
2013. febr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Hogyne lenne...

Az egyetemisták 90%-a puskázik.

2013. febr. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én béna vagyok puskázásban meg nagyon parázok a lebukástól. De 1-2 olyan tárgyaim amiknél simán lehetett, mert a tanár alig figyelt. A vizsgáim 90%-ban viszont szóbelik, azoknál sosem mernék.
2013. febr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Aha értem, köszi a válaszokat.
2013. febr. 20. 21:29
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

"Az egyetemisták 90%-a puskázik."


- A statisztikák 87%-át pedig hasraütésszerűen mondják az emberek.

Ezt a 90%-ot nem gondolhatod komolyan, meg úgy tűnik, 90% mindig puskázna, pedig valószínűleg tárgyfüggő a legtöbb embernél.

2013. febr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nyilván nem állítottam fel pontos statisztikát róla. De a röpke 200 fős évfolyamom alapján ezt tudom mondani.

És egy szóval sem mondtam, hogy mindenből.

Főleg, hogy nálunk a fontosabb tárgyaknál nem is igen lehet. Egyrészt bazi nagy az anyag, másrészt meg a fontosabb vizsgák szóban vannak. Ott meg nem igen lehet puskázni.

De az ilyen 1 kredites, be sem kell járni típusú tölteléktárgyakból bizony puskázik szinte mindenki.

2013. febr. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Mérnöki szakon vagyok, szakmai tárgyakból igen nehéz lenne puskázni, mer számolgatni kell, annyi féle, típusú feladatot meg 86oldalba nem tudnék leírni amit tudni kéne :) Viszont a tölteléktárgyakat (közgáz, vállalkozástan, szociológia, szab vál tárgyak) mindenki puskával oldja meg. Na jó nem mindenki, de 80-90% biztosan. (köztük én is)
2013. febr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
78%

Attól függ milyen szak, és milyen tárgy.


Minden szakon vannak ún. értelmiségi tárgyak, amiknek semmi köze a szakterülethez, nagyjából csak azért vannak, hogy hulljon a férgese, a hülyébbek ne jussanak el a diplomáig.

Ezekre a tárgyakra bezsúfolnak 50-100 embert, és szinte mindeki puskázik mert egyrészt szekit nem érdekel az anyag, másrészt a magolási időt így a fontosabb tárgyakra fordíthatja, harmadrészt mert ennyi vizsgázó között már egy tanár nem tud figyelni eléggé.


Ezen kívül vannak olyan szakok, különösen a TTK-n, ahol egy csomó információt kell beseggelni, teljesen értelmetlenül, hiszen a későbbi kutatómunka során úgyse kell tudni fejből azt a rengeteg latin nevet és képletet, mert ott vannak a programok és a szakirodalom. Ezekből típusú tételekből vagy 2-3000 latin szóból elég kevesen s€ggelnek be mindent, mert heti 3-4 ZH mellett erre senkinek nincs agya.

2013. febr. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kb. egyszer, ha puskáztam, de az se szakos tárgy volt, hanem csak a kredit miatt vettem fel, különben nem végeztem volna időben.

Máskor nem puskázom, ennek két oka van:

1. én nem azért járok egyetemre, hogy valahogy elvégezzem és kapjak egy papírt, hanem azért mert szeretnék jó szakember lenni a munkámban.

2. Úgysem nagyon tudnék, mert szinte az összes vizsgánk szóbeli.

2013. febr. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is osztom. Szintén mérnöknek tanulok. Szakos tárgyakból nem lehet puskázni, bár sokan bepróbálkoznak vele, de szerintem nem érdemes, meg lehet tanulni a dolgokat és jó is ha megtanulja az ember. Egy-két olyan kivétel van, amire még a tanár maga is azt mondja, hogy fölösleges tudni, még is számon kéri.

Eszméletlenül parás vagyok amúgy, nem tudok jól puskázni. A töltelék tárgyakból szoktam, de ez általában olyan is, hogy a tanár is nagyon jól tudja, hogy értelme kb nulla, ezért őt sem érdekli különösebben, csak ne csináljuk pofátlanul.


Azokat én sem bírom amúgy, akik állandó puskázással jobbak azoknál, akik becsületesen tanulnak. Aztán még büszkék is arra, hogy lenyúlták a "becsületes" tanulók elől az ösztöndíjat.

2013. febr. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!