Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tájrendező szakirányon (Tájvéd...

Tájrendező szakirányon (Tájvédelmi és Tájrehabilitációs Tanszéken dplomázva) van lehetőségem elhelyezkedni környezetvédelem, természetvédelem területen? Ha igen konkrétan hol és milyen konkrét munkalehetőségekre illetve fizetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

2013. febr. 28. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

A természet- és környezetvédelemben való dolgozásnak nem feltétele, hogy ilyen típusú diplomád legyen, hiszen például egy élelmiszeripari cégnél sem csak élelmiszermérnökök dolgoznak. Én egy nemzetközi természetvédelmi szervetnél dolgozom és ha krülnézek a szakmában, akkor több közgazdászt látok, mint környezetes irányból jött embert (bár én az vagyok).


Mindenestre a válasz igen, van lehetőséged ezen a területen dolgozni, csak nem a végzettségeden múlik, hanem a szakértelmeden múlik.


A versenyszférában is lehet környezetet védeni (korlátozottan), de a cégeknek vakami fetisiszta vonzódása van a környezetmérnökökhöz, úghogy oda nehezebb bejutni.


A fizu szar, de meg lehet belőle élni... :D

2013. márc. 1. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Első, bocsi, hogy beleszólok, de az utolsó előtti mondatod egy kicsit bántóra sikerült.
2013. márc. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És hogyha a szakértelmen múlik akkor azt honnan szerzem meg ha nem egy egyetemi vagy főiskolai képzéssel?
2013. márc. 1. 15:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Első voltam. Nem a környezetmérnököket akarom bántani, a vállalatok hibája, hogy minden környezethez kapcsoló munkakörbe csak őket tudják elképzelni.
2013. márc. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Így is éheznek...

Az a problémám ezzel, hogy akinek nem direkte környezetvédelmi végzettsége van, az el tud helyezkedni máshol is.

Akinek környezetmérnöki végzettsége van, az pedig csak ott... Ott pedig nincs munkahely... Így gyárszalag vagy éhezés.

2013. márc. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező kommentjére a válasz. Persze, a szakértelmet az iskolában kell megszerezni, csak nem feltétlenül kell hozzá tájvédelemi vagy tájrehabilitációs szaktudás. Közgazdászként és programtervező matematikusként is el lehet helyezkedni a természetvédelemben.
2013. márc. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én azért ismerek olyan környezetmérnököket, akik el tudtak helyezkedni gond nélkül szakmán kívül is. Gondolok itt olyan távoli területekre, mint egy PR osztály egy üdítőital-gyártónál. Bár kétség kívül nem leányálom ez a terület.
2013. márc. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem gyárszalag mellett, hanem mekiben, vagy mit tudom én... valami robotmunka, és ezért güriztél három és fél évet. Vagy az éhezés.
2013. márc. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk nem tudom, hogy BSc mire elég, én azt látom, hogy komoly helyen akkor állnak szóba az emberrel, ha "rendes" (régi értelemben vett egyetemi) diplomával kopogtat.
2013. márc. 3. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát ennél a szaknál nem számít az MSc. Csak plusz két év felesleges tanulás.
2013. márc. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!