Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetne élveznem az...

Hogyan lehetne élveznem az életet úgy, h a szerencsétlenség is kerüljön el?

Figyelt kérdés

Egy tipikus szomorú, kövér ember vagyok, és ugyan próbálok mindig pozitív lenni és mosolyogni, de ez nagyon ritkán megy.

Nagyon peches vagyok, minden héten többször ér vmi csapás (mindig másfajta - lehet suliban, itthon, emberekkel, anélkül).

Szüleimmel sem harmonikus a kapcsolat, állandóan vitáznak velem, mert ők megszokták (amikor alsós voltam), hogy egy stréber vagyok, aki csak a tanulásban jó. Ma már vannak fontosabb dolgaim, sőt sokszor az sem zavar, ha nem csinálok semmit.

Elég kövér vagyok és ez nagyon sok mindenben hátráltat, nem tudom élvezni az életet. Nem nagyon mondják, de nekem mégis rossz.

15/F



2013. febr. 25. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Story of my life, hidd el, én ugyanilyen voltam. De változtattam. A legnagyobb probléma szerintem, hogy nem vagy elégedett magaddal, főleg külsőleg, és így nem érzed magad "teljes embernek". Pedig ez nincs így. Én sem vagyok éppenséggel nádszál, de én nem fogok többet magamban sanyarogni. Ahhoz, hogy élvezd az életet az kell, hogy elfogadd saját magad. Nem másnak kell elfogadnia téged, csak saját magadnak! Ha te elégedett tudsz lenni magaddal, akkor képes leszel felengedni, és jól érezni magad. Ha nagyon zavar, hogy kövér vagy, akkor tegyél ellene! Kezdj el mozogni, figyelj jobban oda, mit, mikor és mennyit eszel, és nem marad el a hatás.


Az önbizalom a kapu a jókedvhez, erre törekedj.

2013. febr. 26. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát azt én is szeretném tudni
2013. febr. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Te nem vagy százas.Úgy írsz,mint egy kiégett40es.Próbálj változtatni magadon.A bénaságodat ki fogod nőni,hidd el
2013. febr. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 kizcar ***** válasza:

Minden egyes félelem leküzdésének módja a félelemmel való szembenézés.


Ha félsz egy darazsat megfogni, akkor meg kell fogni!

Ha nem mersz levelet megnyitni, meg kell nyitni!

Ha nem mersz odamenni valakihez beszélgetni, oda kell menni.

Ha nem mersz megszólalni egy bizonyos szituációban, akkor meg kell szólalni!

Ha nem mersz egy neked szimpatikus emberre rámosolyogni, akkor rá kell mosolyogni.

Ha nem mersz idegen szemeibe nézni, akkor a szemeibe kell nézni.


Olyan nincs, hogy ezeket márpedig nem lehet. Lehet, csak bátornak kell lenni és erőt gyűjteni.


Bátornak kell lenni. Máshogy nem lehet a félelmet, szorongást legyőzni.

Mindeközben több mint valószínű, hogy az ember kudarcba botlik.


Például a félelem ellenére odamész egy tök idegen csajhoz, megszólítod, aztán meg leblokkolsz, és nem tudsz beszélgetni vele, ő meg lelép, vagy elküld.

Nyugalom, mert ez vele jár. Ezen túl kell magát tennie az embernek.

Arra kell koncentrálni, hogy legalább már az első lépést meg merte tenni az ember.

És dícsérd is meg magad.

Nem szabad arra gondolni, hogy na ez nem jött össze, mennyire béna vagyok.


Egyből nem lehet nagyon bátornak lenni. Ezt is gyakorolni kell, mint bármi mást.

Ha minél többet szembenézel a félelmeiddel, annál jobban gyengülni fognak azok.


Persze nehéz, de máshogy nem megy.


Az igazi szépség belülről fakad! Ha gyakorolsz és képes leszel békét kötni magaddal, elfogadni saját magad, megszűnnek az ilyesfajta problémáid.


Ha nem vagy megelégedve a testeddel, diétázz és kezdj el edzeni.

De a legfontosabb, hogy magaddal legyél elégedett. Ezt egy kövér ember is tud.


Ha megváltoztatod a hozzáállasod, képes vagy legyőzni a félelmeid, a világ pozitív irányba változik körülötted.

Ne várd el, hogy szeressenek, ha magadat nem vagy képes!

2013. febr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 kizcar ***** válasza:
Még annyi, hogy barátkozz össze valakivel, aki szimpatikus neked, akivel meg tudod beszélni a gondjaidat. Ha van kit szeretsz, nem fognak érdekelni mások.
2013. febr. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!