Mérnök vagy ügyvéd?

Figyelt kérdés
Mérnök közül építő vagy villamos, de inkább villamos. A jogász képzés után ügyvéd vagy esetleg jegyző. Lány vagyok, kedvencem a matek. Szeretem a törit is, és a nyelvtant is. Ezekből kevés tanulással is tudok írni 5-ös dolgozatokat. Érdekel a fizika is, a matek miatt megy a számolós része is, meg az elméleti rész is. Anya mindig mondja, hogy menjek jogász szakra, legyek ügyvéd, mert ezzel "biztos" életem lenne, meg hogy az ügyvédek "úriemberek". Hát én igazából nem tudok dönteni, mindkettő érdekel. Nemsokára le kell adni a fakra a jelentkezést, és ha mérnök, akkor matek+fizika, ha ügyvéd töri+földrajz. Szerintetek melyikbe érdemes belevágnom? A tandíj nem számít, hogy fizetősre megyek-e, csak a biztosabb jövő.
2013. márc. 10. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha biztosabb jövő, akkor mérnök.
2013. márc. 10. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az is szempont, hogy nem nagyon szeretek "kötött" lenni, vagyis hogy ha pl ügyvéd lennék, és már lenne saját irodám, akkor én irányítanám, vagyis nem lenne "főnököm".. A mérnöknél meg ugye nincs ilyen. Anya szerint főleg villamosmérnökként nem tudnék olyan szinten érvényesülni, mint egy férfi.
2013. márc. 10. 09:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Sok ügyvéd van így ha sikeres akarsz lenni vagy saját irodát akarsz ahhoz sokszor kapcsolatok protekció kell illetve legalább 7 év mire elkezdhetsz rendesen dolgozni tehát mindkettőnek vannak ugyanúgy hátrányai.
2013. márc. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 leo432 válasza:

Szia! Ha az ügyvédet (jogot) választod, nem kell földrajz. Most néztem meg a felvin az ELTE jogász szak érettségi vizsgakövetelményeit: történelem és

latin nyelv v. magyar v. egy idegen nyelv (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni). A fiam elsőéves jogász a Pázmányon, ő magyar és töri faktra járt és töriből érettségizett emelt szinten.

2013. márc. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
a földrajz a választott tantárgy (5. tárgyként) kellene.
2013. márc. 10. 18:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit feltették kérdésbe arra biztos válasz nincs. Bármelyiket választhatod, lehetsz benne sikeres és sikertelen egyformán. Én is a műszaki irányt mondanám a mostani piaci trendek alapján. De nem 100% akkor sem a "biztos" jövőd ha villamosmérnök vagy. Sajnos az emberek közfelfogásában ez még mindig inkább férfi pálya. (külföldön is) Az álláspályázatoknál hátránnyal indulsz egy fiúval szemben. Igaz ezt sosem fogják kimondani vagy éreztetni de azért a mélyben ez ott fog munkálni, legalábbis pályakezdőként bizonyosan. Utána remélhetőleg már a szakmai tapasztalataid esnek a latba nem a nemed. Ügyvédi pálya..na itt nem fognak hátrányok érni a nemed miatt, viszont telített a pálya az biztos. Külső szemlélőnek úgy néz ki hogy hú az ügyvédeknek milyen jól megy, látnak egy-két ismerőst meg a tévében sztárolt ügyvédekből indulnak ki. A valóság nem ez. Eleve fiatal diplomásként nem egyszerű elhelyezkedned, sokszor nem is sikerül. Szakvizsgáig ami egyetem után 3 év ingyen dolgozol, sőt sok esetben te fizetsz azért hogy meglegyen a gyakornoki időd. (persze ez nem hivatalos, ezt nem fogják elismerni az ügyvégi irodák, de ez a nagy helyzet)Amikor sikeresen leszakvizsgáztál (minimum 3 év egyetem után), akkor lehetsz önálló ügyvéd. Itt ki kell fizetned azt hogy bekerülhess az ügyvédi kamarában, ez sem kis összeg. Attól hogy a leírt feltételekkel rendelkezel akkor ügyfelek kellenek, azok meg nem fognak özönleni hozzád mert friss tapasztalat nélküli ügyvéd vagy. Márpedig bevételed csak abból lehet, mert az ügyvéd nem kap fizetést. Tehát ki kell várnod míg kialakul a praxisod. Az sem 1-2 év. Inkább több. Persze fizetni valóid már ekkor is vannak bőven, vicces de anyagi segítségre szorulsz még mindig. Innentől visz felfelé az utad. Másik megoldás hogy alkalmazott ügyvéd vagy egy irodába. Na ebből kevés van mert nem nagyon alkalmaznak szakvizsgázott jogászokat az ügyvédi irodák. Nekik jobban megéri gyakornokokat tartani, mert az olcsóbb. Gyakornok is eljárhat bíróságos stb...(kevés kivétel van ahol nem járhat el gyakornok). Az ügyet meg ugye maga az ügyvéd vállalja fel akié az iroda. minek adna magas fizetést bárkinek is? Lehet hogy hamar a saját lábadon megállsz mint ügyvéd, de lehet hogy nem, és sokáig segítségre szorulsz. A jegyző az más, az egyből jól (sokkal jobban mint egy átlagos ügyvéd) keres de oda viszont kihalásos alapon tudsz bekerülni mert törvényileg szabályozott hogy hány jegyző lehet egy adott településen. Hát ennyi..
2013. márc. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ezen a 2 szakmán gondolkodom, és ugyanúgy, és is szeretem a matekot és a fizikát, és a törit és a nyelvtant, de nekem nuku a szorgalmam, ezért nem nagyon érné meg ügyvédnek mennem , mert lehet hogy nem bírnám kijárni az egyetemet. Szóval abba is gondolj bele, hogy elég szorgalmas vagy-e mert rengeteg kell a joghoz! :)
2013. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Régi kérdés ugyan, de hátha valaki majd nézi.

A jövő egyértelműen a mérnöki pálya és jelenleg az is kb mindegy, hogy BME-n, ÓE-n vagy miegyeben végzed. Egy érdekes, izgalmas szakma, ami egyre jobban kelleni fog a jövőben is.

És tapasztalatból írom, hogy nem könnyebb, mint a jog és szorgalom is ugyanannyi kell hozzá.

Senki ne hallgasson az anyukájára, aki azt mondja, hogy legyen jogász vagy orvos. Az orvos is csak egy területen kiemelkedő, ahogy a jogász is és miegyéb más is. Azt válaszd, amerre a szíves és az eszed is jobban húz.

ELTE jogot végeztem és higgyétek el nem olyan okosak ott az emberek, sőt kifejezetten rosszabb képességűek is nagyon sokan vannak, nem ők voltak a kitűnő tanulók a gimiben. Magolni mindenki tud, ha van szorgalma. Konkrétan kijössz majd a jogi képzés után úgy az egyetemről, hogy csak magoltál 5 évig és praktikus vagy tényleges tudásod egy szál sincs. De van akinek ez így is jó és jól elvan a jogász képzettséggel. Embere válogatja, hogy kinek mi.

2020. júl. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Még annyit, hogy egyáltalán ne zavarjon az, ha azt hallod; a mérnöki egy férfi munka, mert egyáltalán nem az. Te nem emelgetni fogsz vagy gépet bügykölni meg olajozni. A mérnök az mérnök nem szakmunkás javarészt irodai munkát végzel. Semmi olyan képesség nem kell hozzá, ami egy lánynak, nőnek ne lenne meg. Sok év után jöttem rá, hogy én is inkább erre a pályára mennék. Nemcsak az én munkahelyemen, hanem az egész országba nagyon kellenek a mérnökök, azt hiszik hogy sok van belőlük, pedig valójában nagyon kevés. Hidd el, amikor kell a szakember, amiből kevés van a HR-es örülni fog, hogy fel tud venni egy épkézláb mérnököt, nem azt fogja nézni, hogy lány vagy-e vagy miegyéb. Vegyesen vagyunk férfiak és nők, ahol jelenleg dolgozom, és senkiben nincs ez, hogy te lány vagy nem figyelünk rád. Mindenki azt csinálja, amihez jobban ért.

2020. júl. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!