Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mérnök, csillagász vagy...

Mérnök, csillagász vagy szerzői jogokban szakértő ügyvéd?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 15 éves srác vagyok, budapesten járok a belvárosba reál szakra, nagyon szeretem a reál tantárgyakat, de évekig franciaországba éltem, és itthon nagyon idegesit az, hogy az emberek 99% valamilyen szinten bűnöző, már ha csak arrol is beszélünk hogy még az op-rendszert is netről tölti le, és még az állami intézmények se tisztességesek, ezért arra gondoltam, hogy ide-oda szerződve (sokszor magamat beajánlva amint észlelek csalást/lopást) végigperelem mindazokat akik erre nyomatékos indokot adnak. fizikus azért lennék, mert nagyon "ragad" rám, ezért tanulás nélkülis jönnek a jó versenyeredmények (na meg az 5ösök de azok iskolátol is függhetnének). Csillagász pedig azért, mert azt bárhonnan lehet netről végezni, a távcsövek ugyis ausztráliába települnek, csak erről azt álitják hogy szarul fizet.
2011. aug. 1. 04:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha ennyire okos vagy, miért nem tudsz értelmesen megfogalmazni egy kérdést?
2011. aug. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gondolom a szüleid jól keresnek, ezért nyilván nem vagy tisztában azzal, hogy mennyi az átlagkereset és mennyibe kerül megvenni egy operációs rendszert. Itt körülbelül 5x annyit kell dolgozni, hogy megvehesd mint Franciaországban. De perelj végig mindenkit.
2011. aug. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is éltem Párizsban, és képzeld el ott aprópénz egy Nootebook, és minden hozzátartozó szoftver. Kisiskolás korban számítógépet vesznek a gyereknek, mert segít a tanulásban. De még itthon egy egy szoftver benne van annyiba mint egy komplett "alap" gép nem is értem mit vársz. Párizsban 25 euróért váltottam éves bringa bérletet,itthon egy felnőtt BKV bérlet többe van.., nem mellesleg ha létezne is ilyen rendszer inkább lopnák a bringát mint használnák. Tudod az a baj veletek Budapesitekkel, hogy húst és zöldséget a hűtőpultokon láttok, és el sem tudjátok képzelni hogy a cseresznye nem a müanyag tálcán hanem a fán terem. Franciaországot, Magyarországgal összehasonlítani eleve fals dolog, nincs azonos szinten a két ország. De ezt reálosként, földrajzból illene tudnod.
2011. aug. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy képzelted ezt a végigperlést. Azt gondolod, hogy Bill Gates nem talál erre ügyvédet, és csak rád vár? Ha ilyen pereket akarna, már elindította volna!
2011. aug. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az igaz hogy nincs, de a franciák egyenlőség elmélete az agyamra megy, itthon sokkal jobb az oktatás és ha valaki akar akkor elérhet dolgokat. Amugy meg jó hogy Párizsrol beszélsz, Párizs belvárosába a lakbérek miatt csakis a franciák közt gazdagnak számítók laknak, énis érvelhetnék az itthoni rózsadombbal, és levezethetném hogy mért sokkal gazdagabbak a magyarok mint éppenséggel a Franciák. Ja, és a humán tudásomat firtató válaszolónak üzenem, hogy a humán és a reál tudás között meglehetősen nagy szakadék van, nem véletlenül ritka a matematikus író (nem kell példákat felhozni tudom hogy vannak, de például Mérő könyveinek nyelvezetén van mit javítani, és a szóismétlések is gyakoriak, de attól még nem hülye). Az OpRendszer csak példa volt, (amit ráadásul itthon is lehet kész gép vásárlásakor felinstaláltan kapni)az se morális hogy az iskolában MÁSOLT filmeket mutogatnak (vagy csak otthoni használatra engedélyezett változatot) Hogy kérdés nélkül beszerveznek programot hétvégére amin szerepelni "kell" és gyakorolni is, hogy szarják le az oktatási törvényt (pl. a késéseket még most se úgy rögzítik ahogy az 2005ben meg lett határozva)de tőled elvárják hogy betartsd a szabályzatukat (ami sokszor pont törvényellenes pontokat is tartalmaz, mint pl. a szabályzott viselet. És továbbra is kitartok amelett, hogy ha valaki időben úgy dönt hogyAKAR és nem totál hülye akkor simán tud jól keresni. Ha valakinek van kedve esetleg válaszolhatna a kérdésre is,a három szakma közül kell a jövőben várhatóan jobban fizetőt és szerintetek érdekesebbet kiválasztani.
2011. aug. 1. 21:15
 6/7 anonim ***** válasza:

"itthon sokkal jobb az oktatás"


Ezt nem tudom ki hitette el veled, de nem igaz! 10-15 éve jó volt, de már nem az. A világ 500 legjobb egyeteme között csak 2 magyar van, A legjobb 300 között egy se.


"esetleg válaszolhatna a kérdésre is,"


Azért nem válaszolt senki, mert nem volt értelmes mondat a kérdőjel előtti szöveg.


Egyébként mérnököt javaslom

2011. aug. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél vissza az arcodból, nem tudom mire fel vagy ilyen.
2011. aug. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!